شکل دسته در مبل و انواع آن

شکل دسته در مبل و انواع آن

دسته مبل از جمله مواردی است که باعث تنوع مبلمان می‌شود. ارتفاع و شکل آن می‌تواند متفاوت باشد. پارچه مبل نیز باعث می‌شود تا مبل‌ها انواع مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال برخی از مبل‌ها دسته بلندی دارند و برخی دیگر دارای دسته‌های کوتاهی هستند. اندازه ارتفاع دسته مبل باید با ارتفاع خود مبل متناسب باشد. البته برخی از مبل‌ها مثل مبل چستر فیلد دارای سبکی هستند که ایجاب می‌کند ارتفاع دسته آن با ارتفاع نشیمن مبل یکی باشد.

امروز در این مقاله از وب سایت رسمی فروشگاه لوتوس شیراز قصد داریم تا درباره انواع مختلف شکل دسته مبل و ویژگی‌های آنها با شما صحبت کنیم. اگر شما نیز ساکن شیراز و یا هر شهر دیگری از کشور عزیزمان ایران هستید و یا قصد دارید مبلمان منزل یا شرکت خود را از شیراز خریداری کنید، حتما از فروشگاه لوتوس شیراز دیدن فرمایید. گالری مبل لوتوس جهت پیش برد اهداف فروش و حمایت از مشتری اقدام به همکاری با بانک ملت جهت فروش محصولات با اقساط ۳۶ ماهه در شعبه شیراز نموده است.

بدون شک یکی از خریدهای جهیزیه که نوعروسان وقت و هزینه زیادی برای آن صرف می‌کنند، خرید سرویس خواب عروس است. در حقیقت همه ما ساعاتی از شبانه روز را در اتاق خواب هستیم. بنابراین در هنگام خرید باید دقت کنید که یک سرویس خواب مناسب انتخاب کنید. اگر شما عزیزان نیز قصد اطلاع از ویژگی‌های مهم سرویس خواب عروس و دیدن مدل‌های مختلف آن را دارید، می‌توانید مقاله خرید سرویس خواب عروس در شیراز را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

استانداردهای دسته مبل راحتی و کاناپه

استانداردهای دسته مبل راحتی و کاناپه

این مسئله به کاربرد این مبل برای شما مربوط می‌شود. اگر شما تمایل دارید روی این کاناپه دراز بکشید و استراحت کنید، باید کاناپه‌ای را خریداری کنید که دسته کوتاهی داشته باشد. عموما اگر کسی روی کاناپه‌های دسته کوتاه دراز بکشد، ممکن است نیازی نداشته باشد چیزی زیر سر خود بگذارد. اما عموما روی مبل‌های دسته بلند نمی‌توان دراز کشید. بنابراین ابتدا به کاربردی که این مبل قرار است برای شما داشته باشد نگاه کنید.

فاصله بالای نشیمن مبل تا بالای تنه‌ی دسته مبل اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر این فاصله بیشتر باشد و استاندارد طراحی شده باشد راحتی شما برای نشیمن بیشتر خواهد بود. مبل‌های دسه کوتاه عموما برای سالن‌های پذیرایی و مکان‌های رسمی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما عموما در این مراسم‌ها مجبور هستید صاف بنشینید و رسمی باشید.

در بسیاری از مواقع کوسن‌ها می‌توانند به عنوان دسته مبل عمل کنند و زیر دست فرد قرار بگیرند. این کار تنها برای مبل‌هایی که دسته ندارند غیر ممکن است. مبل‌های بدون دسته عموما تک نفره هستند و به عنوان مبل میزبان شناخته می‌شوند. اما یکی از اصلی ترین کاربردهایی که کوسن‌ها دارند این است که زیر دست فرد را پر کنند.

گفته می‌شود که ما به طور میانگین یک سوم زندگی‌مان را در اتاق خواب اصلی می‌گذرانیم، بیشتر از هر اتاق دیگری. اگر درست باشد، وقت آن رسیده که چند ایده طراحی اتاق خواب اصلی را بکار بگیریم. اگر شما عزیزان نیز مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می‌توانید مقاله ۴ ایده خفن و خلاق برای اتاق خواب در سال ۱۴۰۰ را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

 

بهترین مرکز فروش مبلمان راحتی در شیراز

اندازه استاندارد دسته مبل و هماهنگی آن با دکوراسیون

بلندی دسته مبل عموما به اندازه ۱۸ الی ۲۳ سانتی‌متر باید باشد. این اندازه باید بر اساس میزان بلندی یا ارتفاع نشیمن مبل انتخاب شود. این ارتفاع برای مبل‌های راحتی ایده آل است و فرد به راحتی می‌تواند سرش را روی آن بگذارد.

دسته‌هایی که بلندی آنها ۲۵ سانتی متر است، می‌توانند تکیه گاه‌های ایده آلی باشند. این نوع مبلمان می‌توانند برای کنج‌های خانه عالی باشند. بهترین حالت برای این مبلمان این است که در گوشه‌های خانه قرار بگیرند نه در مرکز سالن.

شاید تعجب کنید اما اندازه دسته مبل با دکوراسیون با هم ارتباط دارند. ارتفاع دسته مبل می‌تواند شما را مجبور کند تا دکوراسیون داخلی سالن خود را تغییر دهید. مبل‌هایی که دسته کوتاهی دارند برای فضاهای کوچک بهتر هستند. چرا که عموما مبل‌های جمع و جور دسته کوتاه دارند. در نتیجه این مبل‌ها فضای خانه شما را بیش از حد اشغال نمی‌کنند. اما اگر سالن خانه شما بزرگ است می‌توانید از مبل‌هایی استفاده کنید که دسته بلندی دارند.

اندازه و ارتفاع سقف خانه نیز در این امر دخیل است و همین قانون را دارد. بع عبارت دیگر، اگر سقف خانه بلند باشد، مبل دسته بلند و اگر سقف کوتاه باشد مبل دسته کوتاه برای خانه مناسب‌تر است.

لازمۀ داشتن یک اتاق خواب خوب، تهیۀ یک سرویس خواب مناسب است. این موضوع در مورد عروس و داماد اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. سرویس خواب مناسب، همان چیزی است که به اتاق خواب شما حس آرامش و راحتی می­دهد و زیبایی اتاق خواب شما را تامین می‌کند. اگر شما عزیزان نیز مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می‌توانید مقاله ۵ ویژگی سرویس خواب عروس را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

انواع دسته مبل

۱٫ دسته مبل انگلیسی

مبل‌هایی که دسته انگلیسی دارند، دسته کوتاه هستند و دسته‌های آنها به سمت عقب گرایش دارد. این مبل‌ها سنتی‌ ترین مبلمان هستند و فضا را زیبا می‌کنند. ممکن است فکر کنید با این مبلمان بیش از حد سنتی به نظر برسید. اما برای جلوگیری از این اتفاق باید مبلمانی را انتخاب کنید که دارای پایه‌های مخروطی باشد. البته اکثر مبل‌هایی که دسته انگلیسی دارند رسمی هستند و فاقد پایه‌اند. این مبلمان برای خانه‌های ساحلی و کلبه‌ها عالی هستند. اما ممکن است فرد با تکیه دادن روی این مبل‌ها چندان موافق نباشد. چون دسته آن کوتاه است.

۲٫ دسته مبل گرد

ظاهر این مبل‌ها از دسته قبلی کمی صمیمی‌تر است. اما باز هم تا حدی سنتی به نظر می‌رسند. اگر برای آنها روکش در نظر بگیرید، غیر رسمی‌تر نیز به نظر می‌رسند. در نتیجه می‌توان از آنها در فضاهای مختلف استفاده کرد.

در بین تمام مدلهای مبلمانی که اشخاص برای منزل، محیط کار و … فراهم می‌نمایند مبلمان راحتی جزء آن دسته از مبل‌هایی است که طرفداران بسیاری دارد و تا حد زیادی در میان مردم جا افتاده است. اغلب خانواده‌ها تمایل دارند تا حداقل یک دست از این نوع مبل را در منزل خود در قسمت پذیرایی داشته باشند. اگر شما عزیزان نیز مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می‌توانید مقاله بهترین مبل فروشی کازرون کجاست را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

 

ست کردن کوسن و مبل

بهترین مرکز فروش مبلمان زیبا و خاص در شیراز

شیراز از شهرهای پرآوازه و زیبای ایران است که در سالهای اخیر پیشرفت چشم‌گیری در زمینه مبلمان و دکوراسیون داخلی داشته است. تولیدی‌های مختلف مبلمان در این شهر از تنوع و کیفیت‌های مختلفی تشکیل شده که می‌توانند در کنار هم، بهترین محصولات را در اختیار خریداران گرامی قرار دهد.

اگر شما نیز ساکن شیراز هستید و یا قصد دارید مبلمان منزل یا شرکت خود را از شیراز خریداری کنید، حتما از فروشگاه لوتوس شیراز دیدن فرمایید. گالری مبل لوتوس جهت پیش برد اهداف فروش و حمایت از مشتری اقدام به همکاری با بانک ملت جهت فروش محصولات با اقساط ۳۶ ماهه در شعبه شیراز نموده است.

اصلی‌ترین هدف مدیران و کارکنان این مجموعه پرتلاش، حفظ رضایت مشتری و ارائه باکیفیت‌ترین محصول ایرانی به آنهاست. در فرایند تولید محصولات این فروشگاه از بهترین متریال، پارچه‌ها و باکیفیت‌ترین چوب‌های مناسب کلاف مبل‌های راحتی و کلاسیک استفاده می‌شود. سرویس خواب و میزهای مختلف این فروشگاه نیز مطابق سلیقه ایرانیان عزیز و مدرن‌ترین طرح‌های روز دکوراسیون داخلی است.

همچنین شما عزیزان می‌توانید پیش از مراجعه به شعبه شیراز این فروشگاه، از قسمت فروشگاه آنلاین مبلمان لوتوس انواع مختلف مبلمان راحتی، کلاسیک، صندلی‌ها، سرویس‌ خواب و میزهای ناهارخوری را ملاحظه کرده و راحت‌تر انتخاب کنید.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button