۵ نکته مهم برای خرید مبل استیل در شیراز

5 نکته مهم برای خرید مبل استیل در شیراز

دکوراسیون خانه یکی از مهم‌ترین دل مشغولی‌های خانم خانه است. از طرف دیگر، مبلمان به دلیل اندازه بزرگشان و حضور داشتن در مرکز خانه یکی از اصلی‌ترین اجزای دکوراسیون خانه، به حساب می‌آیند. مبلمان مناسب می‌تواند حس ، رنگ و بوی خانه را تغییر دهد. همه ما علاقه داریم بعد از یک روز سخت کاری، بر روی مبل بنشینیم و استراحت کنیم. اما جدا از راحتی، مبلمان باید شیک و زیبا باشد.

همچنین جدا از ظاهر، مبلمانی که خرید می‌کنیم باید دارای جنسی مرغوب و با کیفیت باشد، چون مبلمان از آن دست خرید‌هایی است که زود به زود نمی‌توان به تغییر آن و خرید مبلمان جدید، اقدام کرد. همچنین مبلمان به سه دسته کلی مبل استیل یا سلطنتی، مبل کلاسیک یا نیم‌استیل و دسته آخر راحتی تقسیم می‌شود. در این مقاله ما تلاش می‌کنیم دسته اول یعنی مبل استیل یا سلطنتی را تا حد امکان بررسی کرده و مزایای این دسته از مبلمان را به شما گوشزد کرده و نکاتی را برای خرید به شما آموزش دهیم.

مبل استیل

مبل استیل یا سلطنتی جزء مبلمان پرطرفدار در میان خانواده‌های ایرانی است. این دسته از میلمان به دلیل بزرگ‌تر بودن قالب و فرم کلی ، داشتن منبت کاری زیاد روی تاج و دسته‌های مبل، باعث ایجاد حس شکوه و عظمت در سالن پذیرایی خانه شما می‌شود. مبلمان استیل بازتاب نور ندارد و در نتیجه دارای رنگ مات سلطنتی و لوکسی را به دکوراسیون خانه شما می‌بخشد. همچنین مبلمان استیل ضد خوردگی، ضد خش و ضد لکه نیز می‌باشند. همچنین به دلیل خاصیت ضد لکه بودن مبلمان استیل، تمیز نگه داشتن این نوع مبلمان کار آسان‌تری نسبت به دیگر انواع مبلمان می‌باشد. بنابراین اگر افراد زیادی به طور معمول از مبلمان منزل‌تان استفاده می‌کنند، این نوع مبلمان پیشنهاد می‌شود.

مزایای مبل استیل

اولین مزیتی که از خرید مبل استیل نسبت به دیگر انواع مبل فلزی، شما بهره می‌برید، استیلی بودن آن است. زیرا مبلمان استیل نسبت به دیگر انواع مبلمان فلزی دارای جنسی بادوام‌تر و زیباتر و محبوب‌تر است. همچنین برای خانه‌های بزرگ، داشتن مبل استیل یک نعمت به حساب می‌آید. زیرا مبل استیل با داشتن قالبی بزرگ‌تر نسبت به مبل کلاسیک و راحتی، فضای بیشتری را اشغال می‌کند و به اصطلاح خانه شما را از “لختی” در می‌آورد.

همچنین مبل استیل برخلاف مبلمان چوبی که در صورت آتش سوزی، باعث پیشرفت بیشتر آتش می‌شود، در مقابل آتش مقاوم‌تر است. همچنین مبل استیل در برابر آب و هوای مرطوب و خشک بسیار مقاوم است و حالت و فرم خود را به این راحتی‌ها از دست نمی‌دهد.

همچنین روند ساخت مبلمان استیل در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. این مبلمان در انواع مختلف و در مدل‌های متنوع ساخته و روانه بازار می‌شود. این پیشرفت آن‌چنان بوده است که معماران و طراحان دکوراسیون اغلب از مبلمان استیل برای طرح‌های دکور خود استفاده می‌کنند.

نکات مهم برای خرید مبل استیل

در این قسمت سعی می‌کنیم مهم‌ترین نکاتی که لازم است شما قبل از خرید مبل استیل، بدانید را نام برده و شرح دهیم.

منبت کاری مبل استیل یا سلطنتی

یکی از خصوصیات اصلی مبل استیل داشتن تاج و منبت کاری بر روی آن است. البته به صورت کلی هنر منبت کاری بر روی تاج، دسته‌ها و حتی پایه مبل سلطنتی، نقش می‌بندد. منبت‌های موجود در این قسمت‌ها ممکن است کار دست یا دستگاه مخصوص این کار باشد. مبل‌های منبت کاری شده باعث ایجاد یک اثر هنری می‌شود و می‌تواند دیزاین منزل‌تان و حس خانه‌تان را به طور کلی زیبا و دوس داشتنی کند.

فقط دقت داشته باشید منبت کاری هر چه ریزتر و ظریف‌تر باشد، هنر آن بیشتر و سخت‌تر است و در نتیجه بر روی قیمت مبل، تاثیر مستقیم باقی می‌گذارد. به طور مثال مبل استیل دسته گلی جزو مبلمان گران‌تر نسبت به میانگین به حساب می‌آید. زیرا دارای پایه‌‎های ضخیم‌تری است، پس چوب بیشتری درآن به کار رفته و همچنین منبت آن پر از گل‌های ظریف و باجزییات بالا است. همچنین در هنگام خرید مبل استیل دقت کنید که خطوط منبت صاف و منظم باشد و گل‌ها قرینه باشند و نقشی که بر روی تاج به کار رفته با نقشی که بر روی پایه به کار رفته هم‌خوانی داشته باشد.

فوم و اسفنج مبل

یکی دیگر از نکاتی که باید قبل و هنگام خرید مبل استیل یا سلطنتی، به آن دقت کنید، فوم و اسفنج مبل است. معمولا تشک‌های دوبله یکی از مناسب‌ترین انواع تشکی است که در ساخت مبل به کار می‌رود. زیرا این نوع تشت به راحتی قابل شست و شو هستند.

نکته دیگری که در نوع فوم باید به آن دقت کنید این است که از فوم نوع سرد استفاده شده باشد. فوم‌های مورد استفاده در مبلمان از دو نوع سرد و گرم می‌باشد. نوع گرم در مدت کوتاهی حالت اولیه خود را از دست می‌دهد. یعنی به اصطلاح “میخوابد”. اما فوم سرد تا مدت زمان خیلی طولانی‌تری حالت اولیه خود را حفظ می‌کند. یعنی به همان حالتی که از ابتدا هنگام خرید وجود داشت، باقی می‌ماند.

حال باید از کجا فهمید که در هنگام خرید مبل، فوم استفاده شده از نوع سرد است یا گرم؟ ساده‌ترین راه این است که بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، این نوع فوم به سرعت به حالت اولیه خودش بازمی‌گردد. اما فوم گرم با تاخیری خیلی کمی به حالت اولین خود بازمی‌گردد. با کمی دقت و تست، می‌توانید، فرق فوم سرد و فوم گرم به کار رفته در انواع مبلمان را تشخیص دهید.

همچنین گاهی ممکن است به جای فوم از اسفنج در مبل استفاده شده باشد. دقت کنید که نوع اسفنج به کار رفته در مبل از نوع ۳۰ یا ۳۵ کیلویی باشد. زیرا این نوع اسفنج همانند فوم سرد تا زمان طولانی حالت اولیه خود را حفظ می‌کنند. همچنین این نوع اسفنج‌ها به راحتی قابل شست و شو هستند.

پارچه مبل

پارچه مبل

یکی دیگر از بخش‌هایی که در خرید مبل باید به آن دقت کنید، پارچه آن است. زیرا پارچه مبل، بیشترین توجه را به خود جذب می‌کند. در صورت زیبایی، مبل و خانه شما را زیباتر از همیشه نشان می‌دهد. حالت برعکس آن نیز متاسفانه امکان پذیر است. یعنی اگر پارچه مبل کیفیت پایینی داشته باشد و سریعا رنگ و رویش برود،  بعد از مدتی می‌بینید که هم مبل و هم خانه‌تان دیگر رنگ و بوی  گرم گذشته را نمی‌دهد. پس تا حد امکان، بر روی نوع پارچه‌ای که در مبل به کار رفته، وسواس به خرج دهید. درباره آن از فروشنده سوال کنید.

البته اکثر پارچه‌های مبلی موجود در بازار کشور از نوع چینی هستند. اما در میان چینی‌ها نیز باید تا حد امکان بهترین نوع آن را انتخاب کنید. باید توجه کنید که پارچه مبل نباید کش بیاید و پرزهای آن به مرور زمان نباید کنده شود.

بهترین نوع پارچه برای ساخت مبل استیل یا سلطنتی، نوع پارچه‌ یزد است. همچنین انواع مختلفی از پارچه‌های ترک نیز در بازار پیدا می‌شود. همچنین پارچه‌های زیر نیز در بازار ایران موجود است:

  • مخمل
  • سلطنتی
  • شانل
  • و …

به طور معمول در مبل استیل یا سلطنتی در ایران از پارچه‌های مخمل و سلطنتی، استفاده می‌شود.

همچنین در هنگام خرید دقت کنید که پارچه مبل دارای تراکم زیاد باشد و هنگام دست کشیدن بر روی آن، یک تکه بودن آن را حس کنید.

انتخاب نوع پارچه سلیقه‌ای است و باید به مذاقتان خوش بیاید، اما به طور کلی پارچه مخمل براق برای مبل انتخاب خوبی است.

شکل دسته مبل

ممکن است هنگام خرید مبل، اصلا حالت دسته مبل به آن صورت در نظرتان مهم نیاید. ولی باید بگوییم که راحتی دسته مبل یکی از نکات مهم برای راحتی شما در هنگام نشستن بر روی مبل به حساب می‌آید. اگر به این نکته دقت نکنید متاسفانه باید تا چند سال دسته مبلی که راحت نیست را تحمل کنید. یک دسته مبل راحت باعث آرامش شما در زمان استراحت، نشستن، فیلم دیدن و سایر اوقات در هنگام استفاده از مبل می‌شود.

رنگ مبل

رنگ مبل

البته خانم‌های خانه در هنگام خرید مبل و هر گونه وسایلی که به عنوان دکوراسیون خانه به‌حساب می‌آیند، نهایت وسواس خود را به خرج می‌دهند. چون به اندازه کافی از تاثیر این عامل بر زیبایی خانه خود، آگاه هستند. اما به صورت کلی توجه داشته باشید که هنگام خرید مبل استیل و یا هر نوع مبل دیگری به ست کردن پرده، مبل و فرش در دکوراسیون خانه‌تان توجه ویژه‌ای کنید. همچنین اگر دارای فرزند کوچک و بازیگوشی هستید از انتخاب رنگ‌هایی که کثیفی را به راحتی نشان می‌دهند، نیز اجتناب کنید.

جمع بندی

مبل مناسب، نقش تعیین کننده‌ای در زیبایی منزل شما دارد. مبل‌ها دارای سه دسته اصلی هستند که عبارتند از:

  • استیل یا سلطنتی
  • نیمه کلاسیک
  • راحتی

دسته استیل دارای مزایایی همچون شکوه و جلال و ماندگاری بیشتر هستند. مبل استیل در ایران به دلیل نوع فرهنگ ما ایرانی‌ها، دارای طرفداران زیادی است. در هنگام خرید به نوع پارچه مبل، رنگ مبل، راحتی دسته‌ها و نوع فومی که در آن به کار رفته دقت کنید. همچنین اکثر مبل‌های استیل دارای منبت کاری هستند که هر چه میزان منبت کاری ظریف‌تر باشد دارای قیمت گران‌تری نیز هستند.

در صورتی که تصمیم به خرید مبل استیل در شیراز گرفته‌اید می‌توانید به سایت لوتوس مراجعه کنید و مبل مورد نظر خود را تهیه نمایید.  در واقع با انجام این امر وقت زیادی را هدر نمی دهید و گزینه های زیادی پیش روی شما است، در سایت https://lotusfurniture.ir/  اطلاعات تماس را به دست آورید و با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

امتیاز بدید!

1 دیدگاه برای “۵ نکته مهم برای خرید مبل استیل در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button