شکل و اندازه یک مبل خوب باید چگونه باشد؟

انواع مبلمان

اندازه یک مبل استاندارد چقدر باید باشد؟ هر مبلی بر اساس نوع خاصی که دارد، دارای اندازه استاندارد خاص خود است. اگر سازندگان مبلمان این قوانین استاندارد را رعایت نکنند، افراد حین نشستن روی این مبل احساس راحتی لازم را نخواهند داشت. به همین دلیل سازندگان موظف هستند که به این قوانین پایبند باشند و مبل استاندارد بسازند. همچنین خریداران نیز وظیفه دارند تا حین خرید به این استانداردها توجه کرده و در جای درستی هزینه کنند. شما به عنوان خریدار باید قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید، در این باره مطالعه کرده و با این استانداردها آشنایی پیدا کنید.

امروز در این مقاله از وب سایت رسمی فروشگاه لوتوس شیراز قصد داریم تا درباره استانداردهای مبلمان و اندازه استاندارد یک مبل با شما صحبت کنیم. اگر شما نیز ساکن شیراز و یا هر شهر دیگری از کشور عزیزمان ایران هستید و یا قصد دارید مبلمان منزل یا شرکت خود را از شیراز خریداری کنید، حتما از فروشگاه لوتوس شیراز دیدن فرمایید. گالری مبل لوتوس جهت پیش برد اهداف فروش و حمایت از مشتری اقدام به همکاری با بانک ملت جهت فروش محصولات با اقساط ۳۶ ماهه در شعبه شیراز نموده است.

بدون شک یکی از خریدهای جهیزیه که نوعروسان وقت و هزینه زیادی برای آن صرف می‌کنند، خرید سرویس خواب عروس است. در حقیقت همه ما ساعاتی از شبانه روز را در اتاق خواب هستیم. بنابراین در هنگام خرید باید دقت کنید که یک سرویس خواب مناسب انتخاب کنید. اگر شما عزیزان نیز قصد اطلاع از ویژگی‌های مهم سرویس خواب عروس و دیدن مدل‌های مختلف آن را دارید، می‌توانید مقاله خرید سرویس خواب عروس در شیراز را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

ابعاد و اندازه استاندارد یک مبل

بر اساس سبک و نوع یک مبل راحتی که شما در نظر دارید، باید ابعاد و اندازه آن را با استانداردها مطابقت دهید. این مبل بر اساس سبک خود می‌تواند با مبل دیگر استانداردهای متفاوتی داشته باشد. اکثر مبل‌ها در اندازه‌ها و طرح‌هایی مطابق با استانداردها تولید می‌شوند. اگر قبل از اینکه برای خرید مبل اقدام کنید با استانداردهایی که مخصوص این مبلمان هستند آشنایی پیدا کنید، راحت‌تر انتخاب می‌کنید. همچنین روند دکوراسیون با استفاده از این مبلمان نیز برای شما راحت‌تر خواهد بود.

ابعاد و اندازه استاندارد یک مبل

چیدمان منزل با استفاده از مبل‌هایی که غیراستاندارد طراحی و ساخته شده‌اند، چیدمان خانه شما را بهم می‌زنند. به عنوان مثال، اندازه نشیمن مبل‌های راحتی از مبل‌های کلاسیک و استیل کمی پهن‌تر است. اما این پهنا باید استاندارد باشد. اگر یک مبل راحتی نشیمن بیش از حد پهنی داشته باشد، فضای خانه بیش از حد اشغال می‌شود و همه چیز در هم می‌پیچد. از طرف دیگر، کسی که روی این مبل نشسته نیز احساس راحتی نمی‌کند. چون پاهای او از زمین فاصله می‌گیرد. درنتیجه راحتی او حین نشستن روی مبل سلب می‌شود.

گفته می‌شود که ما به طور میانگین یک سوم زندگی‌مان را در اتاق خواب اصلی می‌گذرانیم. اگر درست باشد، وقت آن رسیده که چند ایده طراحی اتاق خواب اصلی را بکار بگیریم. اگر شما عزیزان نیز مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می‌توانید مقاله ۴ ایده خفن و خلاق برای اتاق خواب در سال ۱۴۰۰ را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

 

بهترین گالری مبل در بوشهر

چه مواردی در استانداردهای ساخت یک مبل دخیل هستند؟

۱٫ اندازه طول مبل

کاناپه‌های راحتی می‌توانند از ۱۷۷ سانتی‌متر تا ۲۴۳ سانتی‌متر طول داشته باشند. ولی طول مبلمان سه نفره عموما ۷۰ سانتی‌متر تا ۲۲۰ سانتی‌متر است. اکثر این مبل‌ها در اندازه‌ی ۲۱۳ سانتی‌متر طول ساخته می‌شوند. اگر شما مایل هستید تا مبل‌های بزرگی خریداری کنید، می‌توانید از مبل‌هایی که ۲۲۰ تا ۲۵۴ سانتی‌متر طول دارند استفاده کنید. برخی از مبل‌ها نیز به درخواست مشتری می‌توانند بیشتر از این مقدار طول داشته باشند.

۲٫ عمق و ارتفاع استاندارد مبل

یک مبل استاندارد دارای ۸۸ سانتی‌متر عمق است. یعنی از جلو تا عقب مبل دارای ۸۸ سانتی‌متر طول می‌باشد. ولی اکثر مبل‌ها ۸۱ سانتی‌متر تا ۱۰۱ سانتی‌متر عمق دارند. ارتفاعشان نیز از ۶۶ تا ۹۱ سانتی‌متر است. ارتفاع مبل از کف تا بالای پشتی مبل حساب می‌شود. مبل‌هایی که ارتفاع کوتاهی دارند مدرن‌تر هستند. ولی مبل‌هایی که سلطنتی هستند دارای پشتی‌های باریک تر و بلندتر می‌باشند. ارتفاع نشیمن با ارتفاع خود مبل متفاوت است.

ارتفاع مبل که اندازه آن را اشاره کردیم، از زمین تا بالای پشتی محاسبه می‌شود. ولی ارتفاع نشیمن از تشک نشیمن مبل تا بالای پشتی محاسبه می‌شود. این ارتفاع باید ۳۸ سانتی‌متر تا ۵۰ سانتی‌متر باشد. مبلمان لاوسیت دارای استانداردهای خاصی نیستند. از آنها می‌توان در هر کجای خانه استفاده کرد.

لازمۀ داشتن یک اتاق خواب خوب، تهیۀ یک سرویس خواب مناسب است. این موضوع در مورد عروس و داماد اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. سرویس خواب مناسب، همان چیزی است که به اتاق خواب شما حس آرامش و راحتی می­دهد و زیبایی اتاق خواب شما را تامین می‌کند. اگر شما عزیزان نیز مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می‌توانید مقاله ۵ ویژگی سرویس خواب عروس را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

۳٫ فوم استفاده شده در نشیمن مبلمان

نشیمن مبلمان بسیار مهم هستند. این بخش از مبل باید حتما دارای بهترین کیفیت باشد. توجه داشته باشید که مبلی که خریداری می‌کنید باید فومی داشته باشد که به راحتی و در زمان کوتاه فشرده نشود. چون همیشه افراد روی این مبل‌ها نشست و برخاست می‌کنند. پس نباید با نشستن افراد بعد از چند ماه، نشیمن فرو رفته شود و اصطلاحا جا اندازد. در غیر این‌صورت فومی که در ساخت مبل منتخب شما استفاده شده بی کیفیت بوده است.

مراجعه به یک فروشگاه معتبر و مدرن که رضایت مشتریان بالایی دارد، یکی از مواردی است که به شما ثابت می‌کند که تمام مواردی که در ساخت مبل‌های آن استفاده می‌شود معتبر و درجه یک است. در نتیجه بهتر است از فروشگاه‌های ناشناس خرید نکنید. قبل از مراجعه به یک فروشگاه مبلمان، حتما درباره آن تحقیقات گسترده انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید فعالیت این فروشگاه را در فضای مجازی دنبال کنید. چون از این طریق می‌توانید رضایت مشتریان آن را متوجه شده و با خیال راحت‌تری مبل خود را خریداری کنید.

در بین تمام مدلهای مبلمانی که اشخاص برای منزل، محیط کار و … فراهم می‌نمایند مبلمان راحتی جزء آن دسته از مبل‌هایی است که طرفداران بسیاری دارد و تا حد زیادی در میان مردم جا افتاده است. اغلب خانواده‌ها تمایل دارند تا حداقل یک دست از این نوع مبل را در منزل خود در قسمت پذیرایی داشته باشند. اگر شما عزیزان نیز مشتاق کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می‌توانید مقاله بهترین مبل فروشی کازرون کجاست را مطالعه کنید. اگر چنانچه در این زمینه سوالی داشتید، با تلفن تماس فروشگاه تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

خرید بهترین مبل در عسلویه + ارسال

بهترین مرکز فروش مبل با اندازه استاندارد و با کیفیت در شیراز

شما عزیزان می‌توانید برای خرید مبلمان استاندارد و با کیفیت خود به فروشگاه لوتوس واقع در شهر شیراز مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با مشورت با کارشناسان مجرب این مجموعه مبل مورد نیاز خانه خود را به  صورت اینترنتی خریداری کرده و از مزایای این سبک خرید بهره‌مند شوید. همچنین می‌توانید در مدت زمان مشخص شده از جانب فروشگاه، مبلمان را مرجوع کنید. شیراز از شهرهای پرآوازه و زیبای ایران است که در سالهای اخیر پیشرفت چشم‌گیری در زمینه مبلمان و دکوراسیون داخلی داشته است. تولیدی‌های مختلف مبلمان در این شهر از تنوع و کیفیت‌های مختلفی تشکیل شده که می‌توانند در کنار هم، بهترین محصولات را در اختیار خریداران گرامی قرار دهد.

اگر شما نیز ساکن شیراز هستید و یا قصد دارید مبلمان منزل یا شرکت خود را از شیراز خریداری کنید، حتما از فروشگاه لوتوس شیراز دیدن فرمایید. گالری مبل لوتوس جهت پیش برد اهداف فروش و حمایت از مشتری اقدام به همکاری با بانک ملت جهت فروش محصولات با اقساط ۳۶ ماهه در شعبه شیراز نموده است.

اصلی‌ترین هدف مدیران و کارکنان این مجموعه پرتلاش، حفظ رضایت مشتری و ارائه باکیفیت‌ترین محصول ایرانی به آنهاست. در فرایند تولید محصولات این فروشگاه از بهترین متریال، پارچه‌ها و باکیفیت‌ترین چوب‌های مناسب کلاف مبل‌های راحتی و کلاسیک استفاده می‌شود. سرویس خواب و میزهای مختلف این فروشگاه نیز مطابق سلیقه ایرانیان عزیز و مدرن‌ترین طرح‌های روز دکوراسیون داخلی است.

همچنین شما عزیزان می‌توانید پیش از مراجعه به شعبه شیراز این فروشگاه، از قسمت فروشگاه آنلاین مبلمان لوتوس انواع مختلف مبلمان راحتی، کلاسیک، صندلی‌ها، سرویس‌ خواب و میزهای ناهارخوری را ملاحظه کرده و راحت‌تر انتخاب کنید.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button