مبل سلطنتی مخصوص خانه‌های لاکچری در شیراز چه ویژگی‌هایی دارد؟

مبل سلطنتی مخصوص خانه های لاکچری در شیراز چه ویژگی‌هایی دارد؟

دکوراسیون به معنای آراستن، چیدمان و مرتب کردن می‌باشد. وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی خانه می‌شود منظور، نحوه چیدمان و انتخاب از نظر زیبایی و رنگ به خصوص در قسمت پذیرایی و نشیمن می‌باشد. یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون، مبل می‌باشد. زیرا مبلمان اکثرا در مرکز دکوراسیون و خانه قرار دارد و حجم زیادی را اشغال می‌کند. پس برای داشتن خانه‌ای زیبا و شکیل و داشتن دکوراسیونی با جلوه مناسب نیازمند انتخاب مبلمانی مناسب هستید. در دکوراسیون‌های لاکچری از مبلمان سلطنتی استفاده می‌شود.

مبلمان مناسب، به خانه‌تان رنگ و حس فوق العاده‌ای ببخشد. مطمئنا وقتی بعد از یک روز سخت کاری به خانه رسیدید، میخواهید در مبلی راحت لم دهید و استراحت کنید. پس علاوه بر این که مبلمان شما باید دارای ظاهری زیبا و قشنگ باشد، باید دارای جنس مرغوب و با کیفیت نیز باشد.

مبلمان از آن دست خریدهایی برای خانه به حساب می‌آید که معمولا جزو خریدهای ماندگار به حسب می‌آید و به دلیل سختی جا به جایی آن، حتی افراد ثروتمند نیز دیرتر از سایر وسایل خانه به تعویض مبلمان خود، اقدام می‌کنند. پس در هنگام خرید مبلمان، به چند نکته که در ادامه برای شما می‌آوریم، دقت کنید و اگر سوالی داشتید می‌توانید از طریق شماره‌های ثبت شده در سایت، با شرکت ما یعنی لوتوس تماس بگیرید و مشاوره فنی دریافت کنید.

انواع مبلمان

مبلمان به صورت کلی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود. مبل سلطنتی یا استیل، مبل نیمه کلاسیک و مبل راحتی.

مبل راحتی به طور معمول چوبی در آن‌ها دیده نمی‌شود . دارای پایه‌های کوتاه و دسته‌های پهنی هستند. مبل‌های کلاسیک و نیمه کلاسیک، حالتی میان سلطنتی و راحتی دارند و ترکیبی از ویژگی‌های هر دو را شامل هستند. دسته سوم مبل‌های سلطنتی یا استیل هستند که در این مقاله به بررسی بیشتر این نوع مبلمان، می‌پردازیم.

جنس مبل‌های سلطنتی

قسمت عمده مبل‌های سلطنتی یا استیل از چوب و فوم و پارچه تشکیل شده است. معمولا فوم یا اسفنج کمتری در انواع مبل سلطنتی، نسبت به دیگر انواع مبل‌ها به کار می‌رود. معمولا در مبل‌های سلطنتی، چوب بیشتری نسبت به مبل‌های راحتی و کلاسیک به کار می‌رود و به همین دلیل، مبل‌های سلطنتی دارای طول عمر بالایی هستند و نسبت به سایر مبل‌ها دوام بیشتری دارند.

مزایای مبل سلطنتی

چه می‌شود که در اکثر خانه‌های لاکچری و افراد ثروتمند مبل سلطنتی وجود دارد؟ با بررسی مزایای مبل‌های سلطنتی، می‌توانیم به جواب این سوال نیز برسیم. اولین مزیتی که مبل‌های سلطنتی دارند، شکوه و جلالی که با خود به خانه می‌آورند، است. این نوع مبل‌ها با داشتن هنر منبت کاری، باعث هر چه زیباتر شدن خانه‌تان می‌شود. همچنین مبل سلطنتی دارای ماندگاری بیشتری است و دیرتر از بقیه مبل‌ها، حالت اولیه خود را از دست می‌دهد.

همچنین خانه‌های لاکچری یکی از ویژگی‌هایی که دارند این است که بسیار بزرگ تر از خانه‌های معمولی هستند. همچنین مبل‌های سلطنتی دارای قالب و فرمی بزرگ‌تر از انواع دیگر مبل‌ها هستند. پس با کمک مبل سلطنتی می‌توان خانه‌های بزرگ را شکیل‌تر و با تناسب بیشتر نشان داد.

همچنین این نوع مبل‌ها با پارچه کمتری که در آن‌ها به کار رفته است نسبت به دیگر مبل‌ها از مقاومت بیشتری در برابر آتش، دارند. همچنین در برابر آب و هوای مرطوب و خشک مقاوم هستند و حالت اولیه خود را به این راحتی‌ها از دست نمی‌دهند.

همچنین روند ساخت این نوع مبلمان در سال‌های اخیر تغییرات چشمگیری به خود دیده و در انواع مدل‌های مختلف ساخته و روانه بازار می‌شود. همچنین اکثر معماران و طراحان داخلی از دکوراسیونی با کمک مبلمان سلطنتی استفاده می‌کنند که این زمینه باب طبع لاکچری پسندها نیز هست.

نکات مهم در هنگام انتخاب مبل سلطنتی

نکات مهم در هنگام انتخاب مبل سلطنتی

در این قسمت مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب و خرید مبل سلطنتی باید مد نظر قرار دهید، را برایتان جمع آوری کرده‌ایم. البته شما همچنین می‌توانید از طریق سایت و قسمت مشاوره فنی نیز از مشاوره ما یعنی لوتوس بهره‌مند شوید.

منبت کاری مبل سلطنتی

یکی از خصوصیات اصلی مبل سلطنتی، داشتن تاج و منبت کاری بر روی آن است. به صورت کلی هنر منبت کاری بر روی تاج، دسته‌ها و حتی پایه مبل سلطنتی، نقش می‌بندد. منبت‌های موجود در این قسمت‌ها ممکن است کار دست یا دستگاه مخصوص این کار باشد. مبل‌های منبت کاری شده، باعث ایجاد یک اثر هنری می‌شود و می‌تواند دیزاین منزل‌تان و حس خانه‌تان را به طور کلی زیبا و دوس داشتنی کند. در خانه‌های لاکچری در شیراز نیز، مبل‌های سلطنتی با منبت کاری‌های بسیار ظریف و ریز و با جزییات فراوان، موجود هستند.

البته همان طور که خودتان حدس زدید، هنر دست به دلیل سختی کار، دارای قیمتی بیشتر است. البته هزینه بالا برای خانواده‌هایی که در خانه‌های لاکچری زندگی می‌کنند و می‌خواهند مبل‌های سلطنتی بسیار لاکچری تهیه کنند، خیلی ملاک نیست. آن‌ها بیشتر به دنبال جنس مرغوب و زیبایی خیره کننده هستند.

فقط دقت داشته باشید منبت کاری هر چه ریزتر و ظریف‌تر باشد، هنر آن بیشتر و سخت‌تر است و در نتیجه بر روی قیمت مبل، تاثیر مستقیم باقی می‌گذارد. به طور مثال مبل سلطنتی دسته گلی جزو مبلمان گران‌تر نسبت به میانگین به حساب می‌آید. زیرا دارای پایه‌‎های ضخیم‌تری است، پس چوب بیشتری درآن به کار رفته و همچنین منبت آن پر از گل‌های ظریف و با جزییات بالا است. همچنین در هنگام خرید مبل سلطنتی، دقت کنید که خطوط منبت صاف و منظم باشد و گل‌ها قرینه باشند و نقشی که بر روی تاج به کار رفته با نقشی که بر روی پایه به کار رفته هم‌خوانی داشته باشد.

فوم و اسفنج مبل

یکی دیگر از نکاتی که باید قبل و هنگام خرید مبل سلطنتی، به آن دقت کنید، فوم و اسفنج مبل است. معمولا تشک‌های دوبله یکی از مناسب‌ترین انواع تشکی است که در ساخت مبل به کار می‌رود. زیرا این نوع تشک به راحتی قابل شست و شو هستند.

فوم‌های مورد استفاده در مبلمان از دو نوع سرد و گرم می‌باشد. نکته دیگری که در نوع فوم، باید به آن دقت کنید این است که از فوم نوع سرد استفاده شده باشد. نوع گرم در مدت کوتاهی حالت اولیه خود را از دست می‌دهد. یعنی به اصطلاح “میخوابد”. اما فوم سرد تا مدت زمان خیلی طولانی‌تری حالت اولیه خود را حفظ می‌کند. یعنی به همان حالتی که از ابتدا هنگام خرید وجود داشت، باقی می‌ماند. و این باعث می‌شود که تا مدت طولانی، مبل شما نیاز به تعمیر و تعویض نداشته باشد.

حال باید از کجا فهمید که در هنگام خرید مبل، فوم استفاده شده از نوع سرد است یا گرم؟ ساده‌ترین راه این است که بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، این نوع فوم به سرعت به حالت اولیه خودش بازمی‌گردد. اما فوم گرم با تاخیری خیلی کمی به حالت اولین خود بازمی‌گردد. با کمی دقت و تست، می‌توانید، فرق فوم سرد و فوم گرم به کار رفته در انواع مبلمان را تشخیص دهید.

همچنین، گاهی ممکن است به جای فوم از اسفنج در مبل استفاده شده باشد. دقت کنید که نوع اسفنج به کار رفته در مبل از نوع ۳۰ یا ۳۵ کیلویی باشد. زیرا این نوع اسفنج همانند فوم سرد تا زمان طولانی حالت اولیه خود را حفظ می‌کنند. همچنین این نوع اسفنج‌ها به راحتی قابل شست و شو هستند. پس در هنگام انتخاب، حتما از فروشنده نوع اسفنج را بپرسید.

پارچه مبل

یکی دیگر از بخش‌هایی که در خرید مبل باید به آن دقت کنید، پارچه آن است. زیرا پارچه مبل، بیشترین توجه را به خود جذب می‌کند. در صورت زیبایی، مبل و خانه شما را زیباتر از همیشه نشان می‌دهد. حالت برعکس آن نیز متاسفانه امکان پذیر است. یعنی اگر پارچه مبل کیفیت پایینی داشته باشد و سریعا رنگ و رویش برود،  بعد از مدتی می‌بینید که هم مبل و هم خانه‌تان دیگر رنگ و بوی  گرم گذشته را نمی‌دهد. پس تا حد امکان، بر روی نوع پارچه‌ای که در مبل به کار رفته، وسواس به خرج دهید. درباره آن از فروشنده سوال کنید.

البته اکثر پارچه‌های مبلی موجود در بازار کشور از نوع چینی هستند. اما در میان چینی‌ها نیز باید تا حد امکان بهترین نوع آن را انتخاب کنید. باید توجه کنید که پارچه مبل نباید کش بیاید و پرزهای آن به مرور زمان نباید کنده شود.

بهترین نوع پارچه برای ساخت مبل استیل یا سلطنتی، نوع پارچه‌ یزد است. همچنین انواع مختلفی از پارچه‌های ترک نیز در بازار پیدا می‌شود. همچنین پارچه‌های زیر نیز در بازار ایران موجود است:

  • مخمل
  • سلطنتی
  • شانل
  • و …

به طور معمول در مبل سلطنتی در ایران از پارچه‌های مخمل و سلطنتی، استفاده می‌شود.

همچنین در هنگام خرید دقت کنید که پارچه مبل دارای تراکم زیاد باشد و هنگام دست کشیدن بر روی آن، یک تکه بودن آن را حس کنید.

انتخاب نوع پارچه سلیقه‌ای است و باید به مذاقتان خوش بیاید، اما به طور کلی پارچه مخمل براق برای مبل انتخاب خوبی است.

قالب و اندازه مبل سلطنتی

قالب و اندازه مبل سلطنتی

مبل سلطنتی همان طور که از اسمش پیداست مبلی است دارای شکوه و عظمت . این نوع مبل‌ها برای خانه‌های بزرگ توصیه می‌شود. زیرا این نوع مبل‌ها دارای قالب بزرگی هستند و ارتفاع بیشتری نسبت به دیگر نوع مبل‌ها دارند. در هنگام ساخت مبل سلطنتی، معمولا برای اندازه وقالب، محدودیت زیادی قرار نمی‌دهند. چون مبل سلطنتی ، بیبشتر از آن که راحتی شما برایش ملاک باشد، زیبایی ملاک است. هر چه مبل سلطنتی، زیباتر باشد، یعنی کار سازنده‌اش بهتر بوده است.

به همین دلیل برای خانه‌های کوچک، مبل سلطنتی توصیه نمی‌شود. چون این نوع مبل‌ها مساحت زیادی را اشغال می‌کنند و ارتفاع زیادی دارند. همچنین باعث تنگ شدن مسیر رفت و آمد در خانه می‌شوند. ولی اگر دارای خانه متوسط و بزرگی هستید و می‌خواهید مبلی داشته باشید که به بهترین نحو، خانه‌تان را زیبا کند، انتخاب مبل سلطنتی، می‌تواند کار بسیار عاقلانه‌ای باشد.

 

قیمت مبل‌ سلطنتی

قطعا برای خانه‌های لاکچری در شیراز، هزینه ملاک خرید نیست. اما ممکن است شما بعد از خواندن این مقاله، علاقه به معیارهای قیمتی مبل‌ سلطنتی ، داشته باشید. هزینه مبل سلطنتی، به طور مستقیم به میزان چوب به کار رفته، نوع منبت کاری، جنس پارچه، کیفیت دوخت، قالب مبل و … بستگی دارد. هر چه در مبل سلطنتی چوب بیشتری به کار رفته باشد یا از منبت کاری ظریف و جزییات بالا استفاده شده باشد، هزینه مبل را بالا می‌برد.

همچنین در هنگام خرید دقت داشته باشید که جنس پارچه به کار رفته شده در مبل، دارای جنس مرغوب و مناسبی باشد.

به طور کلی مبل‌های سلطنتی نسبت به انواع دیگر مبل، گرانتر است و به همین دلیل به کسانی که می‌خواهند هزینه نسبتا بیشتری برای خرید مبل انجام دهنده، توصیه می‌شود.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button