خرید مبل سلطنتی ارزان در شیراز

خرید مبل سلطنتی ارزان در شیراز

دکوراسیون در لغت به معنای آراستن، چیدمان و مرتب کردن می‌باشد. وقتی از دکوراسیون داخلی خانه صحبت می‌کنیم، به طور خاص، انتخاب و چیدمان اجزای داخلی خانه اعم از مبلمان و فرش، پرده، میز تلویزیون و … به نحو زیبا و ست، می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون خانه، به دلیل ابعاد بزرگ نسبت به سایر اجزا و در مرکز توجه بودن بیش از حد، مبلمان خانه است. شما برای داشت خانه‌ای زیبا به دکوراسیونی زیبا نیاز دارید و به طور قطع برای داشتن دکوراسیونی زیبا، به مبلمانی زیبا، نیاز دارید.

مبل مناسب علاوه بر زیبایی باید دارای جنس مرغوب و مناسب باشد تا بتواند طول عمر بالایی داشته باشد. مبلمان به دلیل قیمت بالا و جا به جایی سخت، جزو خریدهای با طول عمر بالا به حساب می‌آید. به همین دلیل باید در هنگام انتخاب و خرید، نهایت دقت خود را به کار ببرید تا خرید خوبی داشته باشید.

ما برای شما در این مقاله یکسری نکات را به شما می‌گوییم که در هنگام خرید مبلمان بتوانید به این نکات توجه کنید و خرید خوبی داشته باشید. همچنین شما می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت ما یعنی لوتوس تماس بگیرید و از مشاوره فنی ما بهره‌مند شوید.

انواع مبلمان

مبلمان به صورت کلی به سه دسته تقسیم می‌شود. مبل سلطنتی یا استیل، مبل نیمه کلاسیک و مبل راحتی.

مبل راحتی از نظر استفاده راحت‌تر از دو دسته دیگر است و چوب کمتری در آن به کار رفته است. همچنین دارای پایه‌های کوتاه‌تر و دسته‌های پهن‌تری هست. مبل نیمه کلاسیک حالتی میان مبل راحتی و مبل‌های سلطنتی است و ترکیبی از ویژگی‌های هر دو را دارد. مبل سلطنتی نیز به مبل‌های با منبت کاری فراوان می‌گویند که دارای زرق و برق زیادی هستند و چوب زیادی در آن‌ها به کار رفته و شکوه و جلال زیادی را با خود به همراه دارند. ما در این مقاله به بررسی بیشتر این دسته، یعنی مبل سلطنتی می‌پردازیم و شما را راهنمایی خواهیم کرد که مبل سلطنتی چه هزینه‌هایی دارد و در صورت گشتن به دنبال مبل سلطنتی در شیراز با هزینه پایین، کجا می‌توانید آن را پیدا کنید.

جنس مبل‌های سلطنتی

جنس مبل‌های سلطنتی  

مبل‌های سلطنتی از از چوب، فوم و پارچه تشکیل شده است. معمولا در مبل‌های سلطنتی از فوم و اسفنج کمتری نسبت به سایر مبل‌ها استفاده می‌شود. در عوض در مبل سلطنتی نسبت به مبل نیمه کلاسیک و راحتی از چوب بیشتری استفاده می‌شود.

به همین دلیل مبل سلطنتی دارای ماندگاری و طول عمر بیشتری است. پس اگر به دنبال مبلی هستید که تا سال‌ها از آن استفاده کنید و بسیار دیرتر خراب شود و حالت اولیه خود را از دست بدهد، به فکر تهیه مبل سلطنتی باشید.

مزایای مبل سلطنتی

چرا باید به جای انتخاب و خرید مبل‌های کلاسیک یا راحتی به دنبال مبل سلطنتی باشیم؟ با بررسی مزایای مبل‌های سلطنتی، می‌توانیم به جواب این سوال نیز برسیم. اولین مزیتی که مبل‌های سلطنتی دارند، شکوه و جلالی که با خود به خانه می‌آورند، است. این نوع مبل‌ها با داشتن هنر منبت کاری و داشتن زرق و برقی سلطنتی، باعث هر چه زیباتر شدن خانه‌تان می‌شود. همچنین مبل سلطنتی دارای ماندگاری بیشتری است و دیرتر از بقیه مبل‌ها، حالت اولیه خود را از دست می‌دهد.

به دلیل آن که مبل‌های سلطنتی قالب بزرگ‌تری نسبت به سایر مبل‌ها دارد، می‌توان با خرید مبل سلطنتی، حجم زیادی از خانه را اشغال کرد و خانه‌تان به اصطلاح از حالت لخت بودن در می‌آید.

همچنین این نوع مبل‌ها با پارچه کمتری که در آن‌ها به کار رفته است نسبت به دیگر مبل‌ها از مقاومت بیشتری در برابر آتش، دارند. همچنین در برابر آب و هوای مرطوب و خشک مقاوم هستند و حالت اولیه خود را به این راحتی‌ها از دست نمی‌دهند.

همچنین روند ساخت این نوع مبلمان در سال‌های اخیر تغییرات چشمگیری به خود دیده و در انواع مدل‌های مختلف ساخته و روانه بازار می‌شود. همچنین اکثر معماران و طراحان داخلی از دکوراسیونی با کمک مبلمان سلطنتی استفاده می‌کنند.

نکات مهم در هنگام انتخاب مبل سلطنتی

نکات مهم در هنگام انتخاب مبل سلطنتی

در این قسمت مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب و خرید مبل سلطنتی باید مد نظر قرار دهید، را برایتان جمع آوری و بازگو کرده‌ایم. البته شما همچنین می‌توانید از طریق سایت و قسمت مشاوره فنی نیز از مشاوره ما یعنی لوتوس بهره‌مند شوید.

منبت کاری مبل سلطنتی

یکی از خصوصیات اصلی مبل سلطنتی، داشتن تاج و منبت کاری بر روی آن است. به صورت کلی، هنر منبت کاری بر روی تاج، دسته‌ها و حتی پایه مبل سلطنتی، نقش می‌بندد. منبت‌های موجود در این قسمت‌ها ممکن است کار دست یا دستگاه مخصوص این کار باشد. مبل‌های منبت کاری شده، باعث ایجاد یک اثر هنری می‌شود و می‌تواند دیزاین منزل‌تان و حس خانه‌تان را به طور کلی زیبا و دوس داشتنی کند.

البته همان طور که خودتان حدس زدید، هنر دست به دلیل سختی کار، دارای قیمتی بیشتر است. البته هزینه بالا برای خانواده‌هایی که در خانه‌های لاکچری زندگی می‌کنند و می‌خواهند مبل‌های سلطنتی بسیار لاکچری تهیه کنند، خیلی ملاک نیست. آن‌ها بیشتر به دنبال جنس مرغوب و زیبایی خیره کننده هستند.

فقط دقت داشته باشید منبت کاری هر چه ریزتر و ظریف‌تر باشد، هنر آن بیشتر و سخت‌تر است و در نتیجه بر روی قیمت مبل، تاثیر مستقیم باقی می‌گذارد. به طور مثال مبل سلطنتی دسته گلی جزو مبلمان گران‌تر نسبت به میانگین به حساب می‌آید. زیرا دارای پایه‌‎های ضخیم‌تری است، پس چوب بیشتری درآن به کار رفته و همچنین منبت آن پر از گل‌های ظریف و باجزییات بالا است. همچنین در هنگام خرید مبل سلطنتی، دقت کنید که خطوط منبت صاف و منظم باشد و گل‌ها قرینه باشند و نقشی که بر روی تاج به کار رفته با نقشی که بر روی پایه به کار رفته، هم‌خوانی داشته باشد.

فوم و اسفنج مبل

یکی دیگر از نکاتی که باید قبل و هنگام خرید مبل سلطنتی، به آن دقت کنید، فوم و اسفنج مبل است. معمولا تشک‌های دوبله یکی از مناسب‌ترین انواع تشکی است که در ساخت مبل به کار می‌رود. زیرا این نوع تشک به راحتی قابل شست و شو هستند.

فوم‌های مورد استفاده در مبلمان از دو نوع سرد و گرم می‌باشد. نکته دیگری که در نوع فوم، باید به آن دقت کنید این است که از فوم نوع سرد استفاده شده باشد. نوع گرم در مدت کوتاهی حالت اولیه خود را از دست می‌دهد. یعنی به اصطلاح «میخوابد». اما فوم سرد تا مدت زمان خیلی طولانی‌تری حالت اولیه خود را حفظ می‌کند. یعنی به همان حالتی که از ابتدا هنگام خرید وجود داشت، باقی می‌ماند. و این باعث می‌شود که تا مدت طولانی، مبل شما نیاز به تعمیر و تعویض نداشته باشد.

حال باید از کجا فهمید که در هنگام خرید مبل، فوم استفاده شده از نوع سرد است یا گرم؟ ساده‌ترین راه این است که بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، این نوع فوم به سرعت به حالت اولیه خودش بازمی‌گردد. اما فوم گرم با تاخیری خیلی کمی به حالت اولین خود بازمی‌گردد. با کمی دقت و تست، می‌توانید، فرق فوم سرد و فوم گرم به کار رفته در انواع مبلمان را تشخیص دهید.

همچنین، گاهی ممکن است به جای فوم از اسفنج در مبل استفاده شده باشد. دقت کنید که نوع اسفنج به کار رفته در مبل از نوع ۳۰ یا ۳۵ کیلویی باشد. زیرا این نوع اسفنج همانند فوم سرد تا زمان طولانی حالت اولیه خود را حفظ می‌کنند. همچنین این نوع اسفنج‌ها به راحتی قابل شست و شو هستند. پس در هنگام انتخاب، حتما از فروشنده نوع اسفنج را بپرسید.

پارچه مبل

یکی دیگر از بخش‌هایی که در خرید مبل باید به آن دقت کنید، پارچه آن است. زیرا پارچه مبل، بیشترین توجه را به خود جذب می‌کند. در صورت زیبایی، مبل و خانه شما را زیباتر از همیشه نشان می‌دهد. حالت برعکس آن نیز متاسفانه امکان پذیر است. یعنی اگر پارچه مبل کیفیت پایینی داشته باشد و سریعا رنگ و رویش برود،  بعد از مدتی می‌بینید که هم مبل و هم خانه‌تان دیگر رنگ و بوی  گرم گذشته را نمی‌دهد. پس تا حد امکان، بر روی نوع پارچه‌ای که در مبل به کار رفته، وسواس به خرج دهید. درباره آن از فروشنده سوال کنید.

البته اکثر پارچه‌های مبلی موجود در بازار کشور از نوع چینی هستند. اما در میان چینی‌ها نیز باید تا حد امکان بهترین نوع آن را انتخاب کنید. باید توجه کنید که پارچه مبل نباید کش بیاید و پرزهای آن به مرور زمان نباید کنده شود.

بهترین نوع پارچه برای ساخت مبل استیل یا سلطنتی، نوع پارچه‌ یزد است. همچنین انواع مختلفی از پارچه‌های ترک نیز در بازار پیدا می‌شود. همچنین پارچه‌های زیر نیز در بازار ایران موجود است:

به طور معمول در مبل سلطنتی در ایران از پارچه‌های مخمل و سلطنتی، استفاده می‌شود.

همچنین در هنگام خرید دقت کنید که پارچه مبل دارای تراکم زیاد باشد و هنگام دست کشیدن بر روی آن، یک تکه بودن آن را حس کنید.

انتخاب نوع پارچه سلیقه‌ای است و باید به مذاقتان خوش بیاید، اما به طور کلی پارچه مخمل براق برای مبل انتخاب خوبی است.

جمع بندی

اگر به دنبال خرید مبل هستید، مبل سلطنتی را نیز حتما در نظر داشته باشید. همچنین باید بدانید که منبت کاری در هزینه مبل سلطنتی تاثیر گذار است. در هنگام خرید، به مرغوبیت پارچه مبل سلطنتی، دقت داشته باشید. همچنین اگر به دنبال خرید مبل سلطنتی ارزان در شیراز، می‌گردید، می‌توانید از محصولات لوتوس دیدن فرمایید. همچنین می‌توانید با مشاورین ما تماس بگرید و مشاوره فنی دریافت نمایید.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button