۵ ویژگی مبل‌های سلطنتی چیست؟ و خرید از بهترین تولیدی در شیراز

5 ویژگی مبل‌های سلطنتی چیست؟ و خرید از بهترین تولید مبل شیراز

مبل سلطنتی یا مبل استیل یکی از محبوب‌ترین مبل‌ها در بین ایرانیان است. در این مطلب قصد داریم این نوع مبل و ویژگی‌های آن را معرفی کنیم. همچنین نکات مهم هنگام خرید مبل سلطنتی را برای شما عزیزان شرح دهیم. با گالری مبل لوتوس همراه باشید.

به طور کُلی در صنعت مبلمان از سه نوع مبل راحتی، کلاسیک و سلطنتی برای دکوراسیون منزل و سایر محل‌ها استفاده می‌شود. معمولا بسیاری از ما در زمانی که لازم باشد و همچنین خودمان نیز قادر باشیم، اقدام به تعویض مبل یا رویه آن می‌کنیم. اگر قصد خرید مبل سلطنتی دارید توصیه می‌کنیم اول این مطلب را مطالعه کنید و با مبل‌های سلطنتی آشنا شوید. اگر نیاز به مشاوره داشتید یا پرسش خاصی در ذهن داشتید می‌توانید از طریق شماره تلفن ثبت شده در سایت، با شرکت لوتوس تماس بگیرید و مشاوره فنی دریافت نمایید.

ویژگی‌های کُلی مبل‌های سلطنتی

  • متریال عموما چوبی در ساخت مبل (استفاده از چوب گردو، راش و سفید در پایه و دسته مُبل)
  • ارتفاع بلندتر نسبت به سایر مبل‌ها
  • منبّت‌کاری مخصوص مبل‌های سلطنتی
  • نشیمنگاه یک تکه
  • سنگین‌تر بودن وزن مبل‌های سلطنتی نسبت به سایرین
  • داشتن تاج بالای مبل
  • طراحی مجلل و تشریفاتی
  • رسمی بودن مبل‌های سلطنتی

مبل‌های سلطنتی از چه چیزی ساخته می‌شوند؟

همانطور که گفتیم قسمت عمده مبل‌های سلطنتی از چوب و بقیه آن از فوم و پارچه تشکیل شده است. ابر و فوم مورد استفاده در این مبل‌ها به مراتب از مبل‌های راحتی کمتر است اما چوب بیشتری در ساخت آنها به کار می‌رود. در ساخت مبل سلطنتی از چوب راش و گردو و گاهی چوب سفید استفاده می‌شود که نوع چوب بکار رفته در مبل و مقدار آن بر روی قیمت آن تاثیر به سزایی دارد. در این مبل‌ها به دلیل استفاده بیشتر از چوب و مشخص بودن این چوب‌ها، حتی پارچه کمتری نیز مصرف می‌شود که این امر باعث می‌شود این مبل‌‌ها دوام بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند.

چرا مبل سلطنتی سنگین‌تر است و نشیمنگاه یکپارچه دوبل دارد؟

چرا مبل سلطنتی سنگین‌تر است و نشیمنگاه یکپارچه دوبل دارد؟

سنگین بودن مبل سلطنتی

مرغوبیت بالا و ماندگاری مبل سلطنتی به دلیل وزن بالای آن است. این مبل‌ها معمولا با چوب‌های محکم و با ارزش ساخته می‌شوند که باعث می‌شود ساختار مبل محکم باشد و کمتر آسیب ببیند. البته عده‌ای سنگین بودن و دشوار بودن جابجایی مبل سلطنتی را به عنوان نقطه ضعف این مبل‌ها تشخیص می‌دهند که کاملا اشتباه است و سخت بودن جابجایی آن باعث ماندگاری بیشتر مبل می‌شود و دلیلی بر استحکام آن است. علاوه بر چوب، کلاف استفاده شده در مبل نیز موجب بالارفتن وزن آن می‌شود.

تشک دوبل و یک تکه مبل سلطنتی

غالبا تشک مبل سلطنتی به صورت دوبل و یکپارچه ساخته می‌شود که باعث افزایش طول عمر آن و کاهش احتمال آسیب به پارچه مبل می‌شود. ضمنا یک تکه بودن پارچه مبل سلطنتی باعث می‌شود تمیز نگه داشتن آن راحت باشد و زباله در میان قسمت‌های مبل جمع نشود. از دیگر مزیت‌های تشک‌های یکپارچه قابلیت شسشو تشک است که معمولا می‌توان آن را جدا کرد و در جایی دیگر اقدام به شستشو کرد.

اندازه مبل سلطنتی

همانطور که از نام این نوع مبل مشخص است، مبل سلطنتی یک مبل تشریفاتی و پر زرق و برق است که برای همین سبک زندگی و دکوراسیون توصیه می‌شود. بنابراین اندازه این مبل‌ها و همچنین راحتی آنها تا حدود زیادی اهمیت ندارد. مهم این است که مبل به اندازه کافی زیبا باشد.

بنابراین اگر در یک خانه کوچک مثل آپارتمان زندگی می‌کنید این مبل‌ها برای شما توصیه نمی‌شود. چون اولا این مبل‌ها مساحت زیادی اشغال می‌کنند. همچنین ارتفاع زیادی دارند. این ارتفاع به منظور بیشتر نمایان شدن و مجلل نشان دادن مبل است. ارتفاع تشک و تاج این مبل‌ها بسیار بیشتر از دیگر مبل‌هاست و در فضاهای کوچک موجب تنگ شدن راه می‌شود و عبور را سخت می‌کند. اما اگر می‌خواهید مبلی داشته باشید که بیشترین زیبایی را به خانه شما ببخشد و حجم آن برای شما مهم نیست، بهترین گزینه مبل سلطنتی است که از نمای ویژه‌ای برخوردار است.

 

۵ ویژگی مبل‌های سلطنتی چیست؟

قالب ساخت مبل‌ سلطنتی

یکی از ویژگی‌های خاص مبل سلطنتی قالب‌های ساخت آن است. این مبل‌ها معمولا در ست‌های ۷ و ۹ نفره تولید می‌شوند. قالب‌های نه نفره شامل یک مبل سه نفره، چهار مبل یک نفره و دو صندلی میزبان است. از دیگر قالب‌های ساخت مبل‌های ۹ نفره سلطنتی یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره، دو مبل دو نفره و دو صندلی میزبان است. همچنین مبل‌های هفت نفره در قالب یک مبل سه نفره، یک مبل دونفره و دو مبل یک نفره تولید می‌شوند. البته می‌توانید هنگام سفارش دادن، به صورت اختصاصی قالب موردنیاز خود را سفارش دهید. همچنین می‌توان صندلی مهمان را نیز به ست مبل‌ها افزود.

چوب‌های پایه و دسته مبل سلطنتی

همانطور که می‌دانید ظاهر مبل‌های سلطنتی خاص است و از متریال ویژه‌ای برای ساخت آن استفاده می‌شود.  استفاده از چوب‌های راش و گردو در ساخت دسته و پایه مبل باعث افزایش زیبایی و جلوه بیشتر مبل‌های سلطنتی می‌شود. البته رنگی هم که بر روی این چوب‌ها به کار می‌رود بی‌تاثیر نخواهد بود. استفاده از چوب‌های باکیفیت سبب مرغوب شدن و افزایش طول عمر مبل می‌شود. هرچه چوب استفاده شده در ساخت مبل‌های سلطنتی باکیفیت‌تر باشد، مبل مرغوب‌تر و گران‌تر است که البته کاملا منطقی است. چراکه قیمت چوب، به خصوص چوبی مثل گردو بسیار زیاد است و علاوه بر افزایش مرغوبیت و کیفیت هزینه ساخت را نیز افزایش می‌دهد.

تاج مبل سلطنتی

در هنگام مشاهده مبل‌ها به راحتی می‌توان مبل‌های سلطنتی را از روی تاج آنها تشخیص داد. بخش زیادی از فرایند تولید مبل سلطنتی صرف ساخت تاج این مبل‌ها می‌شود که تاثیر زیادی بر دکوراتیو و جلوه مبل دارد. در قسمت میانی تاج این مبل‌ها که بزرگ‌تر است از طرح‌های چشم‌نواز نیز بهره گرفته می‌شود و مثل سایر بخش‌های چوبی مبل نقش و نگارهای منبت‌کاری شده زیبا باعث شیک و تشریفاتی شدن مبل‌های سلطنتی می‌شود.

طراحی منحصر به فرد مبل سلطنتی

طراحی منحصر به فرد مبل سلطنتی

مبل سلطنتی معمولا برای پذیرایی و در قسمت نشیمن خانه استفاده می‌شود. حال اگر نشیمن خانه شما فضای کافی نداشته باشد نیز می‌توان به راحتی از مبل‌های سلطنتی برای افزایش زیبایی این بخش استفاده کرد. مبل‌های سلطنتی نسبت به سایرین، جلوه زیباتر و باشکوه‌تری دارند که نگاه بینندگان را به خود جذب می‌کند. تفاوت ظاهری مبل‌های سلطنتی به دلیل ظاهر نمایشی آنها و همچنین متریال و طراحی‌های خاص آن است. در این مبل‌ها از پارچه و الیاف کمتری استفاده می‌شود و چوب‌های مبل بیشتر مشخص‌اند. با اینکه این مبل‌ها کمتر راحت هستند. اما می‌توان به راحتی از آنها برای نشستن استفاده کرد و بهره برد.

منبت‌کاری مبل سلطنتی

ساخت این مبلمان طراحی و ظرافت خاصی دارد. همچنین نسبت به سایر مبل‌ها سخت‌تر ساخته می‌شود. پایه‌ها و دسته‌های مبل‌ سلطنتی یا استیل معمولا دارای منبت‌کاری‌های چشم‌نواز و با شکوهی است که این مبل را از سایرین متمایز می‌کند. معمولا این منبت‌کاری‌ها بر روی همه مبل‌های سلطنتی دیده می‌شود. اما زیبایی و عمق این نقش‌ها به مهارت گروه سازنده بستگی دارد. عمق منبت‌ها و بزرگی یا کوچکی نقوش، بر روی قیمت مبل تاثیرگذار است. هرچه این طرح‌ها شکیل‌تر و ظریف‌تر باشند قیمت تمام شده مبل بیشتر خواهد بود. همچنین طرح‌های روی مبل باید قرینه باشند تا زیبا به نظر برسند.

قیمت مبل‌ سلطنتی

هنگامی که اقدام به خرید مبل می‌کنید، بعد از کیفیت و جنس مبل، قیمت تمام شده آن مهم است. همانطور که می‌دانید هرچه کیفیت مبل سلطنتی بیشتر باشد قیمت آن هم افزایش می‌یابد. مهم‌ترین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت، منبت‌کاری و نقش‌های روی مبل است. این منبت‌کاری هرچه ریزتر، عمیق‌تر و ظریف‌تر باشد قیمت مبل افزایش می‌یابد. عامل دیگری که بر روی قیمت مبل سلطنتی تاثیر می‌گذارد، چوب مورد استفاده در ساخت آن است که این چوب هرچه باکیفیت‌تر و محکم‌تر باشد، قیمت مبل بیشتر است. در هنگام خرید مبل دقت داشته باشید که چوب‌ها به صورت یک دست رنگ شده باشند و ناهماهنگی روی آنها دیده نشود.

نکته دیگر درباره قیمت مبل سلطنتی آن است که جنس پارچه و کیفیت ساخت مبل هرچه بهتر باشد، قیمت مبل افزایش پیدا می‌کند، چراکه هزینه ساخت آن بیشتر است. در هنگام خرید دقت داشته باشید که پارچه مورد استفاده در مبل سالم و مرغوب باشد تا هم زودتر تمیز شود و هم دیرتر آسیب ببیند یا از شکل خود بیافتد. توجه داشته باشید از آنجایی که مبل‌های سلطنتی تشریفاتی‌تر و زیباتر هستند، قیمت این مبل‌ها نیز نسبت به سایرین بیشتر است و خرید این مبل‌ها تنها برای کسانی توصیه می‌شودکه قصد هزینه نسبتا زیادی برای خرید مبل دارند. چراکه اگر هزینه کمی برای خرید مبل سلطنتی کنار بگذارید، احتمالا مبلی با کیفیت پایین می‌خرید که این شما را قطعا پشیمان می‌کند.

خرید مبل سلطنتی از گالری لوتوس

بهترین تولیدی مبل شیراز یعنی گالری مبل لوتوس، یکی از تولیدکنندگان برتر مبل در کشور است که مبل‌های تولیدی خود را با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت عرضه می‌کند. تنوع محصولات فروشگاه لوتوس زیاد است و می‌تواند بهترین خدمات را  به شما ارائه کند. بنابراین به دلیل تنوع بالا و قیمت پایین محصولات شما به راحتی می‌توانید مبل موردنظر خود را انتخاب و تهیه کنید. برای مشاهده محصولات فروشگاه لوتوس به خصوص مبل‌های سلطنتی آن می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره تماس درج‌شده در سایت لوتوس تماس حاصل فرمایید.

از توجهی که به مطلب ما داشتید سپاسگزاریم.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button