۵ ویژگی مهم سرویس خواب نوزاد و خرید آن با بهترین قیمت در شیراز

5 ویژگی مهم سرویس خواب نوزاد و خرید آن با بهترین قیمت در شیراز

سرویس خواب نوزاد را می­توان از جمله پرکاربرد‌ترین وسایل اتاق نوزاد معرفی کرد. زیرا نوزاد از وقتی که پا به این دنیا می­گذارد تا حدود سه الی چهار سالگی اکثر روز خود را در رخت‌خواب سپری می‌کنند. یعنی بیشتر طول شبانه روز را در خواب می­گذراند. به همین دلیل کیفیت سرویس خواب نوزاد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می­باشد.

اهمیتی که نوع سرویس خواب نوزاد دارد بسیار بیشتر از سرویس خواب عروس و دیگر خریدهای لازم برای منزل است. زیرا نوزاد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. پس کوچکترین اشتباه می­تواند سلامت او را به خطر بیندازد. به همین دلیل می­بایست برای خرید سرویس خواب نوزاد به ویژگی‌ها و خصوصیات آن توجه ویژه‌ای نمود.

شما به منظور خرید سرویس خواب نوزاد در بهترین کیفیت، بالاترین استاندارد و مناسب‌ترین قیمت می­بایست به مراکز معتبر فروش سرویس خواب نوزاد مراجعه نمایید تا محصول خریداری شده شما از هر نظر کاملا مناسب کودک دلبندتان باشد و همچنین خرید آن برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد. ما در این قسمت سعی کرده‌ایم مهم‌ترین ویژگی­های سرویس خواب نوزاد را جهت اطلاع شما بیان کنیم تا بتوانید انتخاب درستی در خرید خود داشته باشید.

اندازه مناسب تخت نوزاد

در استاندارد‌های جهانی هنوز یک اندازه مشخص برای تخت خواب نوزاد ثبت نشده است. اما عمدتا تخت نوزاد را به اندازه‌ای می سازند که حداقل تا سن دوسالگی جواب­گوی نیاز کودک باشد. شما باید در انتخاب تخت نوزاد دلبندتان این مسئله را حتما مد نظر داشته باشید که اندازه تخت می‌بایست متناسب با سن او باشد.

برای مثال برای خرید سرویس خواب نوزاد هرگز به این فکر نکنید که “بهتر است یک تخت بزرگ بخرم که تا سنین بالا بتواند استفاده کند.” زیرا انتخاب تخت سایز بزرگ اصلا برای سنین نوزادی مناسب نیست. پس می‌تواند مشکل آفرین باشد. تخت‌های بزرگ استاندارد‌های لازم برای نوزاد را ندارند. پس هیچ گونه حفاظ استاندارد نوزادی برای آن‌ها تعریف نشده است.

علاوه بر آن اندازه بزرگ آن‌ها باعث می‌شود کودک به دلیل وجود فضای زیاد غلت بزند. یعنی دیگر نتواند به حالت اولیه خود برگردد. حتما می‌دانید که نوزادان ممکن است به دلیل داشتن رفلاکس نیاز به خواباندن در حالت مشخص و ثابتی داشته باشند. به این دلیل که در صورت ایجاد رفلاکس دچار خفگی نشوند. یا این‌که توصیه می‌شود نوزاد به شکم خوابانده نشود. با این اوصاف اگر تخت زیاد از حد بزرگ باشد نوزاد غلت میزند. پس نمی‌تواند به حالتی که پیش از آن بود برگردد.

مورد قابل توجه دیگر در انتخاب سایز سرویس خواب نوزاد این است که آن را زیادی نقلی و کوچک خریداری نکنید. ممکن است شما به دلیل کمبود جا و نوع دکوراسیون منزل، تمایل به خرید سرویس خواب کوچک‌تر از حد معین داشته باشید. اما این را در نظر بگیرید که در صورت خرید سرویس کوچک بعد از مدتی که کودک دلبندتان کمی بزرگ‌تر شد جای خوابش زیاد از حد تنگ خواهد شد.

کیفیت و نوع تشک تخت خواب نوزاد

کیفیت و نوع تشک

مسئله قابل اهمیت دیگری که در خرید تخت خواب نوزادان باید به آن توجه ویژه شود نوع تشک، پتو، و ملحفه کودک است. دقت نظری که می­بایست در انتخاب تشک کودک داشته باشید باید خیلی بیشتر از دقت نظری باشد که در تهیه تشک مخصوص خواب خودتان دارید. به دو دلیل:

  1. اولین دلیلی که می­بایست در انتخاب تشک و پتو وسواس به خرج دهید حساس بودن پوست بدن نوزاد است. نوزادی که تازه متولد می­شود بدن و پوستی بسیار حساس و لطیف دارد. به همین دلیل باید تشک و پتویی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن لطافت و نرمی کامل، حساسیت‌زا نیز نباشد. رنگ‌های موجود در پارچه‌های به کار رفته در تشک و پتوی سرویس خواب نوزاد باید کاملا طبیعی باشد. به این خاطر که موجب حساسیت­‌زایی در پوست نوزاد نشوند. همچنین جنس آ­ن­ می­بایست به گونه‌ای باشد که باعث عرق کردن نوزاد نشود.
  2. دومین دلیل، ضعیف بودن نوزاد است. در انتخاب تشک نوزاد حتما دقت کنید. تشک و حتی بالش انتخابی شما باید در عین نرم بودن و لطیف بودن به گونه‌ای باشد که در صورت غلت زدن و تغییر حالت دادن نوزاد، موجب خفگی او نشود. تشک و بالش سرویس خواب نوزاد نباید به طوری باشد که اگر نوزاد حالت خواب خود را عوض کرد یا سر خود را چرخاند، صورت و بینی‌اش در بالش یا تشک فرو برود و راه تنفس او مسدود شود. در بهترین حالت، ما به شما بالش‌های مخصوص نوزادی را پیشنهاد می‌کنیم که از استاندارد کافی و بالایی برخوردار هستند.

ایمنی و حصار تخت خواب نوزادی

نوزاد در روزها و حتی ماه‌های اولیه تولد خود توانایی غلت زدن و تکان خوردن ندارد. اما به مرور زمان این توانایی را پیدا خواهد کرد. همچنین به مرور زمان از ماه‌های ششم به بعد می­تواند روی دو زانو بلند شود و یا سینه خیز برود. به همین دلیل ایمنی و حصار در سرویس خواب نوزاد اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. حصار در سرویس خواب نوزاد باید چند ویژگی کلیدی و اصلی داشته باشد که به اختصار به آن­ها اشاره می­کنیم.

  • یکی از ویژگی­های کلیدی که در حصار سرویس خواب نوزاد باید به آن توجه کرد قابلیت متحرک بودن آن است. به این صورت که به راحتی و به سرعت بتوان حصار را کنار زد و دوباره آن را به حالت اول درآورد. این مسئله برای برداشتن نوزاد از تخت بسیار اهمیت دارد. زیرا اگر حصار ثابت باشد، ممکن است طی مرحله بیرون آوردن بچه از تخت، موجب برخورد بچه با حصار شوید.
  • ویژگی دیگر حصار، ارتفاع کافی و مناسب آن است. اگر ارتفاع حصار به اندازه کافی بلند نباشد هنگامی که نوزاد کمی بزرگ‌تر شد دست‌هایش را به آن می­گیرد تا بلند شود و در صورت کوتاه بودن حصار ممکن است از روی آن سقوط کند و به زمین بیفتند.
  • نکته مهم دیگر استحکام ان می‌باشد. حصار به کار رفته در سرویس خواب نوزاد باید به قدری مستحکم باشد که فشار‌های نوزاد موجب آسیب به آن نشود. همچنین طی باز و بسته کردن آن دچار دررفتگی یا خرابی نشده و استحکام خود را حفظ کند.

استقامت و استحکام سرویس خواب

استقامت و استحکام سرویس خواب نوزاد

نوزاد در نه ماه اولیه زندگی خود تقریبا تمام طول روز را در رخت‌خواب سپری می‌کند. همچنین بعد از نه ما نیز بیشتر روز خواب است. به عبارتی سرویس خواب نوزاد پر استفاده ترین وسیله اتاق نوزاد و کودک نوپای شما است.

به همین دلیل اگر از استحکام کافی برخوردار نباشد، ممکن است بشکند و یا آسیب ببیند. این خراب شدگی هم ممکن است باعث آسیب به نوزاد شما شود و دیگر ایمنی کافی را برای او نداشته باشد و هم موجب وارد آمدن ضربه اقتصادی و هدر رفتن هزینه انجام شده جهت خرید سرویس خواب نوزاد شود.

سرویس خواب نوزاد را از جنس های متوعی می­سازند. قطعا لازم است که قبل از خرید در مورد انواع جنس سرویس خواب نوزاد مطالعه و پرس و جو کرده و اطلاعات کافی کسب کنید و یا اینکه سرویس خواب نوزاد خود را از مراکز معتبر خریداری نمایید که نسبت به جنس ارائه شده توسط آن­ها اطمینان کافی داشته باشید.

رنگ و وسایل تزیینی سرویس خواب نوزاد

در بسیاری از سرویس‌های خواب نوزادان، شما تزییناتی را مشاهده می­کنید که به تخت متصل هستند. ما به شما توصیه می­کنیم که تختی را خریداری نمایید که کمترین تزیینات متصل را داشته باشد. بهتر است تزیینات و اسباب بازی­هایی که مایل هستید بالای سرویس خواب نوزادی قرار بگیرند را به صورت جداگانه خریداری کنید. سپس آن­ها را با ثبات کامل، خودتان به سقف و بالای سر نوزاد نصب کنید.

رنگ آن نیز می­بایست متناسب با طراحی داخلی اتاق کودک باشد. همچنین باید با رنگ اتاق هم­خوانی داشته باشد. رنگ انتخابی شما نیز باید از هر حیث با نوع دکوراسیون انتخابی در اتاق کودک کاملا هماهنگ باشد.

علاوه بر آن به کیفیت رنگ نیز توجه کنید. این سرویس از جمله وسایلی است که ممکن است نیاز به تمیز کردن مداوم داشته باشد. بهتر است رنگ آن از جنسی باشد که طی این پروسه تمیزکاری مداوم آسیب نبیند.

 

خرید سرویس خواب نوزاد در شیراز

شما می­توانید جهت خرید این سرویس برای فرزند دلبند خود، بالاترین کیفیت و استانداردهای ممکن و همچنین در زیباترین طرح و عالی‌ترین و استثنایی‌ترین قیمت، از طریق گالری لوتوس در شیراز اقدام به خرید نمایید. اجناس ارائه شده در این گالری هم از حیث کیفیت و کارایی و هم از حیث زیبایی و در کنار آن از حیث قیمت کاملا تضمینی بوده و هر سلیقه ای را راضی خواهند کرد.

 

کلام آخر این­که دقت و وسواسی که در خرید سرویس خواب نوزاد از خود بروز می­دهید می­بایست چند برابر دقتی باشد که در خرید سرویس خواب عروس و دیگر وسایل به کار می­گیرید. زیرا که نوزاد هم از حساسیت بسیار بالاتری برخوردار است و هم بیشتر طول روز خود را در رخت‌خواب سپری می­کند.

برای خرید سرویس خواب نوزاد می­بایست به پارامترها و ویژگی­­های بسیاری دقت کرد که در سرویس خواب‌های دیگر از جمله سرویس خواب عروس نیازی به توجه به آن­ها نیست. به همین دلیل شما باید جهت خرید این سرویس برای کودک خود به مراکز معتبری که از کیفیت محصولاتشان اطمینان دارید مراجعه کنید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button