نکته های اساسی درباره خرید مبل خوب در شیراز

بهترین نوع مبل برای خرید مبل خوب کدام است؟

اگر به دنبال یک مرکز خرید مبل خوب در شیراز هستید؛ مبلمان لوتوس شیراز یک انتخاب بسیار مناسب برای خریدی مطمئن و با کیفیت است. دراین مقاله قصد داریم به شما در انتخاب خرید مبل خوب در شیراز کمک کنیم لطفا ما را در ادامه همراهی کنید. یک دکور مبل مناسب توانایی این را دارد که حس و حال خانه شما را تغییر دهد و به فضای پذیرایی مهمان و اتاق خواب های شما شما رنگ زنده و جدیدی منتقل کند. اما این را در نظر داشته باشید که خرید مبل خوب در شیراز به همین راحتی نیست و شما باید در حال انتخاب و خرید مبل مورد علاقیتان به یک سری پارامتر ها دقت کنید که پس از انتخاب خود و به مرور زمان  از خرید خود پشیمان نشوید. در این مقاله ویژگی‌های مبل خوب و همچین راهنمای خرید مبل خوب در شیراز را برای شما عزیزان منتشر می‌کنیم.

بسیاری از خصوصیات مبل خوب به ویژگی های  زیادی از جمله سلیقه و شرایط  روحی و جسمی مشتریان دارد که در ادامه ویژگی‌های را عنوان کرده ایم که حدودا برای همه افراد یک شرایط راحتی و آسودگی را بوجود می آورد.

 

  ویژگی‌های مبل خوب چیست؟

 

پشتی آن باید بگونه باشد که ارتفاع زیادی نداشته باشد، یک مبل مناسب بگونه‌ای است که شانه‌ها و قسمتی از گردن را تحت پوشش خود قرار می دهد. سمت عقبی آن دارای یک میل استاندارد باشد که بتواند گودی کمر را پوشش دهد. مبل باید از سطح زمین ارتفاع متناسب با قد شما داشته باشد که هنگامی که بروی آن نشسته اید پا‌ها نه چندان کشیده و نه خم شوند.

یکی از خصوصیاتی که در خرید مبل خوب در شیراز باید به آن توجه زیادی شود این است که وزن مبل متعادل و اندازه آن متناسب با فضای منزل شما باشد. مبلمان استاندارد از وزن سبکی برخوردار هستند و انتقال و جابه جایی آن ها به سادگی میسر باشد.

 

جنس رویه مبل

 

از عوامل که به شما در خرید مبل خوب در شیراز به شما کمک می کند شناخت جنس ها و نقاط قوت و ضعف آنهاست؛ اگر جنس رویه مبل از چرم ساخته شده باشد، باید دارای سطح ناصاف برای جلوگیری از عرق کردن برخوردار باشد. بخش های مختلف مبل باید بگونه ای طراحی شده باشد که از راحتی و نرمی منحصر به فرد و استاندارد برخوردار باشد، به طور کلی نه آنچنان سفت باشد که هنگام نشستن باعث برهم زدن آرامش شود و نه آنچنان نرم که چوب به کاررفته در سطح مبل لمس شوند. پارچه مبل باید به گونه ای باشد که کثیف بودن روی مبل را به سادگی نمایان نکند. زمان خرید یک مبل دقت کنید و رویه آن را حتما امتحان کنید، از امتحان کردن وسایل در حین خرید نترسید و حدود یک رب بر روی مبل بنشینید و بعد از بلند شدن به آن با دقت نگاه کنید که آیا فرو رفتگی مبل به سرعت ناپدید می شود یا خیر. مبل خوب به شکلی است که باید سرعت بتواند به حالت قبلی خود باز گردد. پارچه مبلی خوب و مقاوم است که وقتی به آن نگاه می کنید کشیده و بدون چروک باشد، از خرید مبلمان با رویه شل جدا خود داری کنید. مرکز خرید مبلمان لوتوس شیراز بهترین گزینه برای خرید انواع  بهترین مبلمان ها و با مناسبترین قیمت است که همه روزه و بدون تعطیلی در طول هفته آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

راه های شناخت یک مبل استیل مناسب و با طراحی حرفه ای برای خرید مبل خوب

 

فوت و فن‌های خرید مبل خوب و خصوصیات آنها

 

گاهی اوقات آنقدری تنوع در مدل، طرح، رنگ و متریال به کار برده شده در مبلمان زیاد می شود که مشتریان دچار سردرگمی و گیجی می شوند؛ از این رو مبلمان لوتوس شیراز چند نکته کلیدی در خرید مبلمان را به شما توصییح می کند که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم

 

خلل  و فرج

 

در حال سرویس کردن مبل ها بارها شاهد بوده ایم که اشیایی مانند: کیف پول انگشتر، گردن بند، و …. به قسمت های مختلف مبلمان نفوذ کرده بودند، به طوری که افراد منزل قادر به یافتن آن ها نبوده اند. فنر‌های یک مبل خوب نه احساس می شوند و نه سر و صدا ایجا می کنند.

 

دسته بندی مبل خوب

 

 شناخت ساختمان مبل ها از جمله روش های خرید مبل خوب در شیراز است؛ مبل‌ها براساس ساختمانشان در بازار مبلمان به چند دسته طبقه بندی می ‌شوند؛ مبل هایی که از جنس استیل یا سلطنتی هستند، مبلمان نیم‌استیل که سواری آن ها راحت است ، از چوب استیل  به شکل ترکیبی در آن ها به ‌کار رفته و مبل‌های راحتی که طرفداران زیادی دارد. ناگفته نماند این نکته را مورد توجه داشته باشید که مبل های راحتی دسته بندی های مختلفی دارند از جمله محبوب ترین آن ها «L»، «LU»، «shanow» و… می باشد. بهتر است که بدانید هنگامی مبل‌ها در برابر فشار مقاوم خواهند بود که در ترکیب ساخت اسکلت‌شان از متریال مستحکمی بکار گیری شده باشد. ناگفته نماند مبل استیلی که در ترکیب خود جنس چوبی که در آن به‌ کار رفته با مبل راحتی فرق دارد. اگر در این زمینه به دنبال جنس خوب مبل استیلی هستید بهتر است که بدانید سنگین بودن آن نشانه خوب بودن آن نیست و برای انتخاب این نوع باید سبک و قابل حمل باشد.

 

به فوم مبل خوب دقت کنید

 

فوم و اسفنجی که به شکل ترکیبی درمبل به کار رفته شده است یکی از عامل های مهم در خرید مبل خوب در شیراز است. یکی از بهترین جنس تشکی که در ترکیب مبل به کار می رود تشک‌ های دبل است، از مزایای این جنس این است که به راحتی می توان آن را تمیز و شست‌ و ‌شو کرد. عامل بعدی که در خرید مبلمان در شیراز به شما کمک می کند این است که باید در انتخاب مبل کاملا دقت کنید که فوم‌ها از جنس سرد باشند، یا اگر به ناچار در آن ها جنس اسفنج به کار رفته بود اسفنج ها سی و پنج کیلویی باشند؛ پس دقت کنید که فوم به کار رفته شده در مبل ها جنس گرم نباشند که از بدترین نوع آن است چرا که این جنس عمر کوتاهی دارد و در عرض دو ماه شما شاهد فرو رفتگی مبل از شکل اولیه به سمت زمین هستید که در اصطلاح قسمت روی مبل می خوابد.

 

نقش‌ها در قیمت مبل خوب اثر گذارند

 

از عوامل تاثیر گذار در قیمت مبل طرح آن است که محبوترین و گرانترین آنها طرح منبت کاری است؛ به عنوان مثال این را تصور کنید که چرا مبل دسته گلی قیمت بیشتری دارد نسبت به نوع های ساده آن؟ زیرا در آن پایه‌های ضخیم و کلفتری و در نتیجه چوب زیادتری در آن به کار گیری شده است، همچنین ابعاد مبل به نسبت بزرگتر و منبت آن گل بیشتری دارد. دقت کنید خطوط منبت صاف و یک دست باشد، از ویژگی های منحصر به فرد مبل منبت‌کاری شده است. هر چقدر در مبل ها ظریف کاری بیشتری شده باشد و گل های طرح آن کوچکتر و پیچیده تر باشد قیمت مبل نیز به مراتب گرانتر خواهد شد. در نتیجه اگر مبل منبت کاری شده برای خرید انتخاب کردید و دیدید که گل های آن درشت تر است فکر نکنید که کار و زمان زیادی در ساخت آن صرف شده است و مورد توجهتان باشد که طرح گل‌ها قرینه باشند و شکل تاج با پایه آن یکنواخت باشد.

وقتی که انتخاب ها زیاد می شوند، در انتخاب بهترین مرکز خرید مبل خوب در شیراز دچار سر در گمی می شوید؛ همواره سوالات مهم و زیادی در ذهن جرقه می خورد که یکی از آنها می تواند این سوال باشد: از چه راهی باید بفهمیم فوم به کار رفته شده در ترکیب مبل گرم بوده یا سرد؟ پاسخ به این سوال سادس به طوری که وقتی فوم سرد را فشار می دهیم سریع از حالت فشردگی به حالت اصلی خوده بر می گردد، بنابراین اگر فوم گرم باشد با فشار وارده به آن زمان طولانی باید صرف شود که به شکل اولیه باز گردد که در بلند مدت شکل اولیه آن بهم می ریزد. هنگامی که مجبور شدید مبل اسفنج دار بخرید حتما به این نکته توجه کنید که حجم اسفنج آن سی و پنج تا چهلو دو کیلویی باشد تا در برابر فشار افراد مقاوم باشد و در عرض چندین ما بد فرم نشود.

 

انواع جنس چوب مبل و تاثیر آن بر قیمت

 

همانطور که می دانید کیفیت و مقاومت در هر چیزی باعث می شود قیمت آن کالا متغیر شود همانطور که می دانید نوع چوب و جنبس پارچه و نوع فوم و … تاثیر بسزایی در قیمت مبل ها دارد؛ به عنوان نمونه مبلی که در ساختمان آن چوب راش به کار رفته باشد به مراتب قیمت آن گرانتر می شود، اما تولید کنندگان مبل به طور معمول در مبل‌های راحتی از جنسی بنام چوب سفید استفاده می‌کنند. چوب سفید یک جنس مخصوص است که همان چوب کاج است. از سری چوب هایی که باب منبت کاری است چوب گردو است که این نوع چوبها، نقش طرح ها را چند برابر خوش فرم تر نمایش می دهد و نقش های بسیار پیچیده و ظریف را به راحتی می توان روی این چوب نشان داد. همانطور که جنس های باکیفیت در کار از مزایایی برخوردار هستند از معایبی نیز برخوردارند؛ به عنوان مثال جنس چوب سفید برای منبت کاری به هیچ وجه مناسب نیست زیرا با کمی فشار در حین منبت کاری دچار شکستگی و زدگی می شوند.

بهترین نوع پارچه برای خرید مبل خوب کدام است؟

راه های شناخت یک مبل استیل مناسب و با طراحی حرفه ای برای خرید مبل خوب

 

هنگامی که روی مبل نشسته اید و وزن شما روی آن قرار گرفته، نباید صدای «خش خش» دهد یا وقتی که محل قرار گیری مبل روی سطح صاف و یک دست است؛ نباید لق بزند. از جمله راه های انتخاب  یک مبل استیل باکیفیت این است که از رنگ صیقلی در آن به کار برده باشند، و هنگامی که روی رنگ را لمس می کنید صاف و یک دست بودن آن را حس کنید. از مدل های مختلف مبلمان می توان به مبل‌های نیمه‌ استیل اشاره کرد که در ترکیب آن پارچه و چوب ضعیفتری به کار برده شده است که به همین علت از قیمت کمتر و ارزان تری برخوردار هستند.

 

بهترین نوع پارچه برای خرید مبل خوب کدام است؟

 

مبلمان لوتوس شیراز دارای مبلمان های مختلف که جنس پارچه به کار برده شده در آنها از مرغوب ترین نوع پارچه هستن. پارچه به ‌کار رفته و طرز قرار دادن حرفه ای آن در بخش های مختلف ساختمان مبل از جمله عواملی هستند که در خرید مبل خوب توجه هر خریداری را به ‌خود جلب می‌کند. همان اندازه که فوم و اسفنج فاکتور خرید یک مبل خوب است پارچه به کار رفته در مبل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اگر جنس بی کیفیت باشد خیلی زود فرسوده می‌شود و شما متحمل ضرر و زیان می شوید و در این شرایط بد اقتصادی دوباره باید دست به جیب شوید. به همین علت در هنگام انتخاب و خرید شش دانگ حواستان را به انتخاب بهترین و با کیفیت ترین فوم و اسفنج و پارچه به کار رفته شده در مبل دهید.

همانطور که در مقاله گفته شد جنس پارچه بسیار مهم و کاربردی هستش؛ جنس های چینی همه جای بازار رو پر کردن و به خودشان اختصاص داده اند پس سعی کنید بهترین جنس را انتخاب کنید که وقتی پارچه آن را می کشید حالت خود را از دس ندهد و مانند یک فنر قوی دوباره به شکل اول باز گردد و پرز های پارچه به مرور زمان کنده و نخ نما نشود. به این ترتیب فراموش نکنید و حتما هنگام دریافت ضمانت نامه مبل در آن جنس و مقاومت پارچه را حتما قید کنید.

از نوع دیگری از پارچه‌های مورد استفاده در ساخت مبلمان که محبوبیت زیادی در بین خریداران دارد پارچه‌های ترک هستند که طرفداران خود را دارد. پارچه‌های یزد ایران یکی از محبوب ترین پارچه های مبلمان سلطنتی است پس در هنگام خرید به یاد داشته باشید که جنس داخلی می تواند کیفیت مناسبتری به نسبت مشابه خارجیه آن داشته باشد، این جنس به گونه ای است که حتی مجرب ترین افراد در زمینه ساخت همواره تاکید در استفاده از این نوع پارچه در کارهای سلطنتیشان دارد. حتی خیلی از فروشندگان کشور ترکیه سفارش های زیادی را در خرید این نوع پارچه ثبت کرده که بعدا به اسم پارچه ترک به سایر کشور ها صادر کنند.

همانطور که می دانید برگزیدن پارچه بستگی به سلیقه و عواطف در انتخاب دارد و همه چیز به نظر مشتری بر می گردد. اما مبلمان لوتوس شیراز همواره با تکیه بر تجربه و دانشی که در زمینه خرید و فروش و ساخت مبل دارد برای راهنمایی مشتریانش  تاکید دارد که از بین سایر پارچه ها محبوبترین آنها پارچه مخمل براق است که در نوع خود بهترین پارچه برای ساخت رویه مبل است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که تراکم پارچه از اهمیت بالایی بر خوردار است که هنگامی که آنرا را لمس می کنید یک تکگی و فشردگی آن را بتوانید حس کنید، از دیگر راه های شناخت تراکم پارچه این است که آن را جلوی نور بگیرید. از بهترین انتخاب نوع پارچه برای مبل های استیل مخمل براق است که زیبایی مبل را چند برابر کرده و در دوام آن تاثیر بسزایی دارد. این نکته را بخاطر بسپارید که پارچه خوب وزن سنگینی دارد و همه چیز گران بودن در جنس نیست بلکه راه های شناخت است که به شما کمک می کند که بهترین ها را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید. یک مبل بد در همان نگاه اول خودش را نشان می دهد و معمولا همه این ها بستگی به نوع روانشناسی رنگ و طرح آن دارد.

سخن آخر در رابطه با خرید مبل خوب در شیراز

امیدواریم که به همه سوالات شما در زمینه  خرید مبل خوب در شیراز پاسخ مطلوب و مناسب را داده باشیم؛ شما می توانید در صورت هرگونه سوال یا ابهام یا گرفتن اطلاعات تماس به سایت مبلمان لوتوس شیراز به نشانی http://lotusfurniture.ir  مراجعه کنید.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button