سرویس خواب خوب از کجا توی شیراز بخرم؟

سرویس خواب خوب از کجا توی شیراز بخرم؟

سرویس خواب یکی از مهم ترین و اصلی ترین و سایل موجود در اتاق خواب می باشد که امروزه در تمامی اتاق خواب ها وجود دارد. از مهم ترین سولاتی که افراد هنگام خرید یک سرویس خواب با کیفیت با آن رو به رو می شوند این است که سرویس خواب خوب را از کجا خریداری نمایند. مکان های مختلفی در سراسر شهر شیراز وجود دارد که در فروش سرویس خواب خوب مشغول می باشند، و فرد می تواند به راحتی به این فروشگاه ها مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهد. نکته ای که در این ارتباط حائز اهمیت می باشد این است که برای خریداری یک سرویس خواب خوب، باید به کجا مراجعه کنیم؟

 برای خرید سرویس خواب علاوه بر انتخاب مکان و فروشگاه مناسب که بتوان از آن خرید را انجام داد، باید مهم ترین نکات مورد توجه هنگام خرید یک سرویس خواب با کیفیت را دانست.  برای بررسی تمامی این نکات و اطلاع پیدا کردن از نکات مهم هنگام خرید سرویس خواب با ما همراه باشید.

 

هنگام خرید سرویس خواب خوب ، باید به چه نکاتی ویژه ای توجه شود؟

 اگر قصد خرید سرویس خواب را دارید و از مهم ترین ویژگی های این موضوع، هیچ گونه اطلاعات اولیه ای ندارید و می خواهید بدانید هنگام خرید آن باید به چه نکات مهم و ویژه ای توجه داشته باشید، با ما همراه باشید تا در این قسمت شما را با مهم ترین نکات در این ارتباط آشنا کنیم.

 

 • متریال اولیه: 

 •  هنگام خرید سرویس خواب با کیفیت، باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که سرویسی که در حال مشاهده کردن آن می باشید، از چه نوع متریال اولیه ای و با چه میزان کیفیت ساخته شده است؟ در این ارتباط باید به این نکته اشاره کرد که به طور کلی ۴ نوع جنس اصلی برای ساختن سرویس خواب وجود دارد که عبارت اند از:

 

 • چوب 

 • ام دی اف

 • ورق ملامینه

 • فلز

 

 

 

استفاده از هر کدام از انواع متریال برای ی سرویس خواب با کیفیت ، سبب خواهد شد قسمت تخت خواب نهایی نیز متفاوت باشد و فرد خریدار می تواند گزینه های مختلف با قیمت های متفاوتی پیش و داشته باشد. شاید برای شما نیز سوال پیش بیاید که کدام نوع از متریال های اولیه نام برده دارای قیمت بیشتر و کدام نوع قیمت کمتری دارد؟ خب چیزی که بسیار روشن است این است که چوب بالاترین کیفیت را در بین چهار نوع ماده ی اولیه که نام برده شد دارد و به طبع داری قیمت بالاتری نیز می باشد، به ترتیب بعد از چوب ام دی اف و ملامینه و در نهایت فلز دارای قیمت بیشتری هستند.

 

 • دارا بودن ارتفاع مناسب:

 • یک تخت خواب ایده آل دارای ارتفاع بسیار مناسب می باشد که فرد را با هیچ گونه مشکلی رو به رو نکند. دارا بودن ارتفاع مناسب در سرویس خواب با کیفیت سبب می شود میزان گردش هوا به خوبی برقرار باشد و نتیجه ی یک گردش هوای خوب در تخت، هیچ گونه میکروب، رطوبیت و یا گرمای بیش از اندازه وجود نخواهد داشت. دارا بودن ارتفاع مناسب سبب می شود هوا به راحتی از قسمت زیر تخت عبور کرده و فرد احساس راحتی بیشتر و سلامتی بیشتری داشته باشد. 

 

 • جا به جایی راحت:

 • از دیگر ویژگی هایی که هنگام خرید سرویس خواب خوب باید مورد توجه قرار گیرد، سهولت در جا به جایی آن می باشد. اگر حمل و نقل سرویس خواب به سختی صورت گیرد به هیچ عنوان جزء دسته سرویس خواب با کیفیت و خوب قرار نخواهد گرفت. اگر در حال حاضر مالک اصلی خانه نیستید و مستاجر می باشید، بهتر است یک سرویس خوابی را انتخاب نمایید که به راحتی جا به جا شود و علاوه بر راحتی در جا به جایی به جنس سرویس خواب توجه ویژه ای داشته باشید زیرا هنگامی که قصد جا به جا کردن آن را دارید در صورت نداشتن جنس مرغوب امکان آسیب دیدن سرویس خواب افزایش پیدا خواهد کرد. 
 • پایه های تخت:

 • پایه های تختخواب که یکی از مهم ترین قسمت های هر تخت می باشند، باید استحکام بسیار بالایی را داشته باشند.یک سرویس خواب خوب دارای پایه هایی است که به وسیله ی استحکام زیادی که دارد به هیچ عنوان دچار آسیب هایی مانند خم شدگی، تضعیف، ترک خوردن، شکتگی و … نشود. مقاومت و استحام پایه ی تخت باید به گونه ای باشد که علاوه بر تحمل کردن وزن تشک و تخت، وزن فرد ی که از آن استفاده می کند را به راحتی تحمل کرده و نگه داری نماید.
 • جک دار و بدون جک:

 • یکی دیگر از ویژگی های مهم و مورد توجه در خرید سرویس خواب این است که تخت از نوع جک دار است و یا غیر جک دار است و همچنین ویژگی های هر نوع را به خوبی بداند. به عنوان مثال اگر یک سرویس خواب دارای جک باشد به هیچ گونه پایه ای نیاز نیست و فرد نیز می تواند از فضای زیر تشک بهترین استفاده را داشته باشد ولی ارتفاع آن بسیار پایین تر از تخت های بدون جک می باشد، البته فرد باید به طور کامل از کیفیت تختی که جک دار می باشد اطمینان حاصل کند. بسیار روشن و واضح است که تخت جک دارای قیمت بالاتری را در صورت دارا بودن کیفیت بالا نسبت به تخت بدون جک خواهد داشت.
 • ابعاد تخت و سرویس خواب خوب :

 • ابعاد تخت خواب ها و به طور کلی هر سرویس خواب متناسب با کاربرد آن و تک نفره و یا دونفره بودن آن متفاوت می باشد. ابعاد استاندارد برای یک تخت یک نفره برابر با ۹۰*۲۰۰ سانتی متر می باشد و ابعاد استاندارد برای یک تخت دو نفره برابر با ۱۶۰*۲۰۰ است. البته این استاندارد ها در ارتباط با تخت کودک، تخت نوجوان و … نیز متفاوت خواهد بود. استثناهایی برای افراد با قد بسیار بلند تر و یا چاق تر نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. 

 

 

سرویس خواب خوب از کجا توی شیراز بخرم؟

 

برای داشتن یک سرویس خواب خوب ، در انتخاب رنگ آن باید به چه مواردی توجه شود؟

 از مهم ترین و اساسی ترین نکات هنگام انتخاب یک سرویس خواب با کیفیت، انتخاب درست و به جای رنگ آن می باشد. درست است که انتخاب رنگ سرویس خواب یک موضوع کاملا سلیقه ای می باشد و هر فردی می تواند در انتخاب آن یک سلیقه ی کاملا خاص و متفاوت را داشته باشد، اما به طور کلی نکاتی را در این ارتباط باید مد نظر داشته باشد که در این قسمت به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

 

 • انتخاب رنگ سرویس خواب  با توجه به سن:

 • سن هر فردی که قرار است از یک سرویس خواب استفاده نماید بسیار اهمیت دارد و علاوه بر سن، جنسیت فرد نیز حائز اهمیت می باشد زیرا ع هر کدام از موارد گفته شده می تواند دارای ویژگی و رنگ متناسب خود باشد. به طور معمول برای افرادی که سن بالاتری را دارند بهتر است یک سرویس خواب با رنگ تیره تر را خریداری نمایید و بالعکس رنگ یک سرویس خواب برای افرادی که درای سن کمی هستند مانند نوجوان ها و جوان ها بهتر است از رنگ های شاد تر انتخاب کنید.

 

 • رنگ دیواره های اتاق و سایر وسایل:

 • علاوه بر جنسیت و سن فرد باید رنگ سرویس خواب با رنگ دیواره ها و سایر وسایل موجود در یک اتاق خواب تطابق داشته باشد و با رعایت این نکات یک اتاق خواب زیبا تر خواهید داشت. 
 • سایز اتاق:

 • انتخاب یک رنگ خاص می تواند در بزرگ و یا کوچک تر به نظر آمدن ابعاد اتاق خواب تاثیر بسزایی داشته باشد. به عنوان مثال اگر اتاق خواب کوچکی دارید بهتر است از رنگ های روشن تر برای بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق استفاده نمایید. نکته ای که در ارتباط با انتخاب رنگ یک سرویس خواب خوب مد نظر قرار می گیرد این است که به هیچ عنوان و در هیچ شرایطی یک سرویس خواب با کیفیت که رنگ قهوه ای دارد از مد نخواهد افتاد.

 

سرویس خواب خوب از کجا توی شیراز بخرم؟

 

اجزاء اصلی یک سرویس خواب خوب کدام اند؟

به طور کلی انواع مختلف سرویس خواب عبارت اند از: 

سرویس خواب سلطنتی، سرویس خواب کلاسیک، سرویس خواب مدرن و سرویس خواب کودک تقسیم می شوند که تمامی موارد گفته شده دارای اجزاء نام برده در قسمت زیر می باشد، البته سرویس خواب کودک از مواردی مانند میز آرایش مستثنا است.

 مهم ترین قسمتی که در یک سرویس خواب موجود است، تخت خواب می باشد. یک سرویس خواب از اجزاء مختلفی تشکیل شده است که در این قسمت به برسی آن می پردازیم. به طور کلی اجزاء سرویس خواب با کیفیت عبارت اند از: 

 

 • تخت خواب

 

 • پا تختی:

 • از جمله مواردی که در یک سرویس خواب با کیفیت وجود دارد، پاتختی می باشد. پاتختی کنار تخت قرار داده می شود و وسایل شخصی هر فرد مانند ساعت، عینک و … در آن قرار داده می شود. پاتختی دارای ابعاد بسیار مختلف با مدل های مناسب هر سرویس است که بعضی از افراد برای نگهداری کتابی که در هنگام خواب مطالعه می کنند، از استفاده می کنند. تعداد پاتختی در سرویس های خواب یک نفره برابر یک و سرویس خواب دو نفره برابر با ۲ است. ابعاد استاندارد و معمول مورد استفاده برای پاتختی برابر با ۴۰*۵۰ سانتی متر می باشد و اندازه ی ارتفاع آن نیز باید به گونه ای باشد که فرد هنگام دراز کشیدن بر روی تخت به طور واضح و به راحتی پاتختی را مشاهده کند.
 • کمد:

 • امرزوه کمد در مجموعه ی یک سرویس خواب با کیفیت بسیار کم تر دیده می شود و علت اصلی آن نیز وجود کم دیواری های مختلف می باشد که در منزل ها ساخته می شود، و با وجود کمد دیواری کم تر کسی اقدام به خریداری کمد موجود در سرویس خواب می کند. البته افرادی که اتاق بزرگی دارند و فضای کافی برای نگهداری یک کمد را دارا می باشند، بهتر است که کمد را در سرویس خواب خود قرار دهند تا دکوراسیون اتاق به صورت کامل و بدون نقص باشد.آینه: آینه یکی دیگر از موارد مورد نیاز و موجود در یک سرویس خواب است و مانند کمد بسیاری از افراد از خریدن آن خوداری نمی نمایند. اگر یک سرویس خواب با کیفیت دارای آینه ی زیبا باشد، علاوه بر زیبایی دوچندان دکوراسیون اتاق، استفاده های زیادی هنگام آماده شدن و … دارد. افراد با سلیقه های خاص به گونه ای کاملا مجزا از یک آینه در مجموعه وسایل و دکوراسیون اتاق خود استفاه می کنند که زیبایی بسیار زیادی را به وجو می آورند.

آینه هایی که در یک سرویس خواب قرار داده می شوند به طور معمول به دو گروه متصل به میز آرایش و جدا از میز آرایش تقسیم می شوند. اگر دارای فرزند خردسال می باشید بهتر است از آینه های قدی و غیر جدا استفاده نکنید.

  • پاف:

  • یکی از ساده ترین و در عین حال شیک ترین اجزاء موجود در یک سرویس خواب، پاف می باشد. به طور ساده پاف یک مبل بدون هیچ گونه پشته می باشد که معمولا ارتفاع آن نیز کم است. از پاف برای استراحت های بسیار کوتاه و موقت استفاده می شود. در ساخت پاف از ترکیب خاصی از رنگ سرویس خواب استفاده می شود و باعث می شود جبوه ی خاصی به دکوراسیون یک اتاق خواب داده شود. استفاده از پاف در اتاق خواب هایی که دارای ابعاد کوچکی هستند انتخاب نامناسبی می باشد زیرا سبب شلوغ شدن محیط داخلی اتاق خواهد شد و هر فردی را هنگام رفت و آمد در محیط داخلی اتاق اذیت می کند.

 

 • میز آرایش ( میز توالت ):

 • از مهم ترین اجزاء موجود در هر سرویس خوابی، میز آرایش می باشد. لزوم وجود میز آرایش برای زوج ها و هر خانمی از الزامات می باشد. میز آرایش به هر فردی کمک خواهد کرد که تمام وسایل آرایش خود را به صورت کاملا مرتب و بدون هیچ گونه به هم یختگی بچیند. در بعضی از مدل های سرویس خواب دیده می شود که میز توالت را به حالت دراور می سازند که این مدل برای افرادی مناسب است که وسایل و لباس های زیادی دارند و می توانند از فضای موجود برای نگهداری لباس ها و افزایش میزان مرتب بودن آن نیز، استفاده کنند. به طور کلی میز توالت موجود در یک سرویس خواب، را باید در کنار تخت و یا محلی در رو به روی تخت خواب قرار داد. 
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button