ده نکته ی مهم که در خرید مبلمان باید دقت کنید در شیراز (خرید مبلمان شیراز)

ده نکته ی مهم که در خرید مبلمان باید دقت کنید در شیراز (خرید مبلمان شیراز)

از آنجایی که امروزه مبلمان ها تاثیر بسزایی در زندگی و دکوراسیون منزل دارند با کمتر خانه ای مواجه خواهید شد که در آن مبل وجود ندارد و اگر شما هم به تازگی می خواهید مبل تهیه کنید و یا مبلمان خود را تعویض کنید پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا به ذکر ده نکته ی مهم در خرید مبلمان شیراز بپردازیم و تمامی نکات ریز و درشت مبلمان را برای شما شرح دهیم تا یک مبل بی نقص و بسیار عالی را برای منزل و یا محل کار خود تهیه کنید.

قبل از اینکه به ذکر نکات مهم در خرید مبلمان بپردازیم خوب است با انواع مبلمان و جزییات آن ها آشنا شوید تا قبل از خرید مبلمان سبک مورد نظر خود را پیدا کرده و یک مبل مناسب را در مرکز خرید مبلمان شیراز سفارش دهید.

مبل ها به انواع استیل(سلطنتی)، کلاسیک، مبلمان ال، مبلمان مدرن و در آخر راحتی تقسیم می شوند و هر یک از موارد ذکر شده خود دارای جزییات، ویژگی و مدل های گوناگونی از لحاظ مدل چوب، جنس پارچه، طراح و رنگ می باشند که تمامی این ها باعث شده افراد برای خرید مبلمان نتوانند دقیقا آنچه را که می خواهند تهیه کنند و یا فقط به یک نکته مثل رنگ و یا جنس پارچه توجه می کنند اما برای خرید مبلمان تنها نباید به ظاهر و زیبایی اکتفا کرد و به معیارهای دیگرهم باید توجه شود که در زیر به نکاتی که در خرید مبلمان شیراز باید توجه کنید خواهیم پرداخت.

ده نکته ی مهم که در خرید مبلمان باید دقت کنید در شیراز

ده نکته ی مهم که در خرید مبلمان باید دقت کنید در شیراز

۱ در نظر گرفتن بودجه و هزینه ی مورد نظر

قبل از هرچیز باید یک بودجه ی مناسب را برای مبلمان خود کنار بگذارید تا دقیقا با توجه به هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید به انتخاب مبلمان توجه کنید مثلا ببینید برای شما به صرفه تر است مبل خود را به کارگاه های تولیدی مبل سفارش دهید و یا مستقیم از فروشگاه و شعبه ی خرید مبلمان شیراز مدل مبل مورد نظرتان را تهیه کنید.

می توانید برای خرید مبلمان به صرفه کمی صبر کنید تا نمایشگاه های مبلمان در شهرتان برگذار شود و از تخفیفات و امکانات ویژه ای مثل ارسال رایگان که در نمایشگاه ها قرار می دهند استفاده کنید همچنین فروشگاه های خرید مبلمان شیراز هم در این نمایشگاه ها با پیشنهادات ویژه ای منتظر شما خواهند بود.

۲ توجه به فضای مورد نظر برای قرار دادن مبل

به فضای منزل خود دقت کنید و ببینید فضای شما برای خرید مبل کوچک است یا بزرگ چرا که مثلا برای نشیمن و منزل های کوچک مبلمان های جمع و جوری مثل مبلمان های ال مانند مناسب می باشد.

همچنین سبک دکوراسیون منزل هم یکی دیگر از مواردی است که قبل از خرید و پس از در نظر گرفتن فضا باید به ان توجه کرد اگر بخواهیم این مورد را با جزییات بیشتری بیان کنیم باید بگوییم که گچبری منزل، وسایل تزیینی استفاده شده در خانه و… را مورد بررسی قرار دهید و اگر وسایل شما فانتزی یا مدرن است به سراغ مبل های مدرن و جدید بروید و اگر سبک وسایل شما کلاسیک یا سنتی می باشد به سراغ مبل های کلاسیک یا همان سلطنتی رفته و هرچقدر هم که به دنبال راحتی و آسایش هستید و خیلی دکوراسیون برای شما مهم نیست مبل های راحتی پیشنهاد خوبی برای شما خواهند بود.

باید گفت که اگر به این موارد دقت نکنید و هماهنگ با محیط داخلی منزل به خرید مبل نروید فضای دکوراسیون شما جلوه ی خود را از دست خواهد داد.

۳ انتخاب طرح و رنگ مناسب و زیبا 

سومین نکته ای که باید به آن توجه کرد انتخاب یک رنگ مناسب برای مبلمان است چرا که رنگ مبل تاثیر به سزایی در زیبایی منزل دارد و شما می توانید با توجه به رنگ های بیشتر استفاده شده در منزل و یا پرده های خود رنگ مبلمان را انتخاب کنید و اگر ریسک پذیر هستید می توانید رنگ های بسیار شاد را هم انتخاب کنید.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب رنگ مبلمان تاثیر دارد روشنایی منزل و تا حدودی فضای مورد نظر برای مبل می باشد چرا که اگر فضای شما بزرگ و از نور کافی و زیادی برخوردار باشد می توانید هر مدل مبل با هر رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید و اگر فضای شما کوچک و تا حدودی تاریک و کم نور می باشد بهتر است از مبلمان های رنگ روشنی مثل سفید، کرمی، شیری و… که باعث انعکاس نور خواهند شد استفاده کنید و آن ها را از فروشگاه های فروش و خرید مبلمان شیراز تهیه کنید.

پیشنهاد ویژه ی ما به شما این است برای جلوه ی بیشتر اگر دیوار پذیرایی شما سفید نیست می توانید مبل خود را با رنگ دیوار و یا کاغذ دیواری ست کنید.

 

۴ شرایط نگه داری مبلمان و نظافت آن ها

باید قبل از خرید به شرایط نگه داری خود نیز توجه ویژه ای کنید مثلا اگر فرزند خردسال دارید و یا از یک حیوان خانگی نگه داری می کنید بهتر است به سراغ مبل های چرم با روکش سفید نروید پس روکش مبل هم از دیگر مواردی است که باید آن را مورد نظر قرار داد.

باید پارچه و روکش مبل خود را به گونه ای انتخاب کنید که اول ضد حساسیت و دارای پرزهای زیاد نباشد و سپس خیلی سریع کثیف نشود همچنین در مقابل ساییدگی و یا خراشیدگی مقاوم و با کیفیت باشند تا بتوانید به خوبی از مبل ها نگه داری کنید.

انواع پارچه های کتان، چرمی، پشمی موارد مناسبی برای روکش مبلمان می باشند مخصوصا چرمی که بسیار براق بوده و به راحتی تمیز می شود.برای منزل های کوچک می توانید مبل خود را از مرکز خرید مبلمان شیراز با روکشی از جنس مخملی براق و یا پرز دار تهیه کنید و برای منازل بزرگ هم انتخاب روکش های مخملی مات و یا بدون پرز گزینه ی مناسبی می باشد.

همچنین انتخاب طرح پارچه هم(پارچه های طرح دار، ساده و یا گلدار) به فضای شما بستگی دارد مثلا پارچه و روکش ساده با کوسن بیشتر برای فضاهای کوچک مناسب می باشد و رویه ی مبل گلدار با گل های کوچک و درشت و یا طرح های بزرگ برای منازل بزرگ مناسب تر است.

۵ انتخاب تعداد مبل هفت یا نه یا کمتر از آن با توجه به فضای منزل

تعداد مبل های تک نفره، پنج، هفت و یا نه نفره هم به فضای شما و بودجه ی مورد نظر شما بستگی دارد و قبل از خرید باید به آن توجه کنید عموما بیشتر مبل ها به صورت هفت نفره در فروشگاه خرید مبلمان شیراز موجود هستند اما لازم نیست همیشه این ترکیبات را رعایت کنید و می توانید با توجه به فضای خود به آن ها اضافه کنید و یا اگر از فضای کمی برخوردار می باشید می توانید از اوردن مبل های اضافه به منزل خود داری کنید و تنها برخی شعبه ها و فروشگاه های فروش و خرید مبلمان شیراز این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

ده نکته ی مهم که در خرید مبلمان باید دقت کنید در شیراز (خرید مبلمان شیراز)

 

۶ وزن و در عین حال کیفیت مبل

وزن مبل ها هم از دیگر مواردی می باشد که قبل از تهیه ی مبل در مرکز خرید مبلمان شیراز باید به آن توجه کنید و بهتر است مبل هایی با وزن کم را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی آن ها را جا به جا و حمل کنید مخصوصا اگر در آپارتمان زندگی می کنید.

همچنین از دیگر مزایای مبلمان سبک می توان گفت که برای تغییر دکوراسیون جا به جایی آن ها راحت و آسان می باشد و هرچه قدر جا به جایی مبل ها راحت تر باشد امکان آسیب دیدن مبلمان هم کمتر می باشد اما در حین خرید تنها به سبک بودن مبل توجه نکنید و کیفیت، دوام و استحکام مبلمان مورد نظر را هم بسنجید چرا که برخی مبل های سبک از کیفیت پایینی برخوردارند.

از دیگر فاکتور ها انتخاب فوم و یا فنر برای مبل می باشد که هر یک به نوعی در وزن و کیفیت مبلمان تاثیر می گذارند و ویژگی های خاص خود را دارند.

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه خرید مبلمان شیراز مبل های سبک و با کیفیتی را مشاهده و خریداری کنید.

۷ متناسب بودن مبلمان و سازگاری آن ها

در حین خرید مبلمان مورد نظر خود اندکی با دقت روی مبل بنشینید و و ببینید که ابعاد مبل با بدن شما تناسب دارد و شما در روی مبل راحت بوده و آرامش دارید یا خیر؟ دقت کنید که کف پاهایتان با زمین برخورد داشته باشد، توجه کنید که دسته ی مبل یا صندلی مورد نظر با بدن و مخصوصا دست های شما سازگار و مناسب است چرا که همین نکته های ریز ممکن است خیلی وقت ها مورد توجه قرار نگیرد و پس از خرید در مدت زمان طولانی باعث ایجاد تجربه ی بدی در شما می شود پس همه چیز را قبل از خرید مبلمان شیراز مورد بررسی قرار دهید تا همه چیز مناسب باشد و بعد از مدتی از خرید مبلمان خود پشیمان و آزرده خاطر نشوید.

۸ دقت کردن به زیره و دوخت مبل

بررسی زیره ی مبل هم از دیگر مواردی می باشد که در حین خرید باید به آن توجه کنید چرا که ممکن است مبلمان و ظاهر آن بسیار فریبنده و زیبا باشد اما در ساخت قسمت داخلی از مواد اولیه ی نا مرغوب استفاده شده باشد و با دقت در زیر مبل می توانید کمی از کیفیت و کارکرد مبل مطلع شوید.

تا حدودی کیفیت مبلمان از زیر آن ها و نحوه ی دوختن، قرار گرفتن قطعه ها در کنار هم، اتصالاتی که باعث به هم وصل شدن اجزا شده اند، نوع چوب زیرین و چوب به کار رفته در ساخت مبل، تشک و ابر و جنس های این دو همگی در کنار هم تا حدودی نشان دهنده ی دوام، عمر، و کیفیت محصول می باشد و اگر مبل بی کیفیتی را خریداری کنید پس از مدت زمان کوتاهی باید هزینه ای برای تعمیر و یا تعویض آن ها بپردازید.

۹ توجه به جنس پارچه و چوب به کار رفته

بررسی پارچه و چوب به کار رفته در مبل هم از یگر موارد مهمی می باشد که در حین خرید باید به آن توجه ویژه ای شود.

تنها نباید به طرح، مدل و رنگ مبل های موجود در فروشگاه خرید مبلمان شیراز دقت کنید و خوب است پس از انتخاب طرح و مدل مورد نظر به جنس آن هم دقت کنید و از فروشنده بخواهید برای شما توضیح دهد که نحوه ی نگه داری مبلمان چگونه است چرا که جنس پارچه(ساییده نشدن سطح پارچه به مرور زمان) و مقاوم بودن چوب یکی از اصول مهمی می باشد که باعث می شود شما تا سال ها بتوانید از مبل هایتان استفاده کنید بدون اینکه مدام نگران خرابی و یا کثیفی مبلمان خود باشید.

هرچند امروزه برای هر مدل مبلمان یک مدل میز برای فروش وجود دارد اما شما می توانید میز مبلمان خود را تعویض کنید همچنین میزی را برای مبلمان خود در مرکز خرید مبلمان شیراز انتخاب کرده و یا سفارش دهید که به فضای منزل و سبک آن بیاید مثلا اگر منزل شما از متراژ پایینی برخوردار است می توانید میز عسلی هایی را انتخاب کنید که کوچک بوده، فضای کمی را اشغال کنند تا در جا به جایی میز ها هم با مشکل خاصی رو برو نشوید.

۱۰ آشنایی با فروشگاه، فروشنده و خدماتی که ارائه می دهند

مورد آخری که قبل از خرید مبلمان شیراز باید به آن توجه کرد شناختن فروشنده و یا سازنده ی مبل یا آشنایی با فروشگاه خرید مبل شیراز می باشد که آیا مبل خریداری شده از فروشگاه دارای ضمانت و گارانتی پس از فروش می باشد یا خیر و برای خرید بهتر است مبلی تهیه کنید که از لحاظ جنس پارچه و چوب استفاده شده و حتی دوخت دارای حداقل شش ماه ضمانت و گارانتی باشد تا با خیال راحت تری مبل خود را از فروشگاه خرید مبلمان شیراز تهیه کنید و از استفاده ی آن لذت ببرید.

از دیگر مواردی که به فروشگاه خرید مبلمان شیراز مربوط می باشد خدماتی مثل ارسال و مشاوره در حین و قبل از خرید می باشد.

حال اگر در شیراز و یا هر شهر دیگری هستید و تصمیم به خرید مبلمان گرفته اید پیشنهاد ما خرید مبلمان شیراز می باشد که علاوه بر داشتن شعبه های متعدد در شیراز دارای فروشگاه اینترنتی هم می باشد، مبلمان ها دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند همچنین با توجه به هر نوع بودجه و هر مدل سبک و سلیقه ای دارای مبلمان هستند.

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button