بهترین مرکز خرید مبل شیراز کجاست؟

بهترین مرکز خرید مبل شیراز کجاست؟

برای آن که بتوانیم بهترین مرکز خرید مبل شیراز و یا هر شهرستان دیگر را بشناسیم بایستی اول ویژگی های یک مبل خوب را بشناسیم زیرا تنها مبل فروشی می تواند خوب باشد که اجناس با کیفیتی وارد کند.

 

چگونگی شناخت یک مبلمان خوب و مناسب

یک مبل خوب باید با توجه به تمامی استاندارد های موجود ساخته شود زیرا یکی از لوازم خانه است که بیشترین کاربرد را دارد و افراد مدت زمان زیادی را بر روی آن می نشینند و استراحت می کنند. پس اگر آنقدری که انتظار داریم راحت نباشد باعث می شود که کمردرد وگردن درد ایجاد شود.

 • پشتی آن راحت باشد و تمامی سر و پردن را بپوشاند.
 • در بخش پشت مبل بایستی برآمدگی تعبیه شود تا گودی کمر را پر کند.
 • وزنی سبک داشته باشد تا در حین جا به جایی کارگران را با مشکل مواجه نکند.
 • ارتفاع مبل باید استاندارد باشد تا پاها به اندازه کافی کیشده و جمع شوند.
 • محل نشیمن مبل باید با استفاده از فوم بسیار عالی ساخته شده باشد تا فشار زیادی به پوست بدن در مدت زمان طولانی وارد نکند.
 • روکش مبل بخش مهمی از مبلمان می باشد زیرا باید از جنس خوبی برخوردار باشد تا دوام طولانی مدت داشته باشد، طرح و رنگ آن مطابق با سلیقه مشتریان باشد و در آخر رنگ آن تیره باشد تا سریع چرکین نشود
 • پارچه مبلمان باید تا حدود بسیاری کشیده شده باشد تا در گذشت زمان شل نشود
 • فنر های به کار رفته در درون مبل نباید تحت هیچ شرایطی احساس شوند.
 • اگر مبلمان انتخابی دارای روکش چرم است باید دارای چروک هایی باشد که جریان هوا را امکان پذیر کند.

 

ویژگی های بهترین مرکز خرید مبل شیراز

ویژگی های بهترین مرکز خرید مبل شیراز

 • بهتر است مرکز خرید مبل شیراز که می خواهید به آن جا مراجعه کنید خود دارای تولیدی باشد. زیرا در چنین شرایطی تولید کننده برای آن که فروش مبلمان خود را افزایش دهد در تلاش است که بهترین ها را تولید کند و از ارائه جنس بد و بی کیفیت به مشتریان خودداری می کند.
 • درگذشته برای فرش مبلمان بازار جدایی را در یک خیابان در نظر می گرفتند که سر تا سر آن را مبل فروشی تشکیل می داد که البته این بازار ها در میان مردم بسیار پر طرفدار بودند و کمتر کسی پیدا می شد که خرید خود را از تک مغازه ها انجام دهد. زیرا در چنین بازار هایی انواع مبل ها در طرح ها، رنگ ها و قیمت های مختلف مشاهده می شد که می توانست انتظارات تمامی مشتریان را محیا سازد.

با این که امروزه نیز برخی از این بازار ها پابرجا هستند و فعالیت در آن ها همانند گذشته رواج دارد اما فروشگاه ها و بهترین مرکز خرید مبل فروشی شیراز و دیگر شهر ها محبوبیت بسیاری در بین ردم به دست آورده اند و جایگزین بسیار عالی برای بازار های قدیمی محسوب می شوند.

در این مراکز خرید می توانید مبلمان های گوناگون که در تولید آن ها از چوب ها و فوم های با جنس مختلف به کار رفته در طرح و رنگ های متفاوت مشاهده کنید و انتخاب نهایی را با در نظر گرفتن تمامی جوانب از جمله بودجه در اختیار داشته انجام دهید.

 • بهترین مرکز خرید شیراز لازم است از پارکینگ اختصاصی برخوردار باشد تا آرامش در خرید را برای مشتریان فراهم آورد. از آن جایی که قیمت خودرو افزایش یافته و توانایی خرید مردم نیز کاهش یافته احتمال سرقت بیش از گذشته افزایش یافته است.

بنابراین باید مشتریان بتوانند در مکانی که نگهبان وجود دارد اتومبیل خود را پارک کنند تا علاوه بر پیشگیری از این مشکلات بتوانند از خوردگی ماشین ها در هنگام پارک و یا خروج اتومبیل های دیگر از جای پارک جلوگیری کنند و با خیالی آسوده به جستجوی خود در فروشگاه ادامه دهند.

 • مکان احداث بهترین مرکز خرید شیراز باید به گونه ای انتخاب شود که در سطحی هموار قرار داشته باشد تا عبور مرور به این مکان برای مشتریان ناتوان مانند معلولین و سالمندان امکان پذیر باشد. از دیگر مواردی که در تاسیس مرکز مبل باید مورد توجه قرار بگیرد این است که مکان آن در قسمت های شلوغ شهر نباشد اما دسترسی به تمامی بخش های مختلف شهر میسر باشد.

همچنین در احداث مرکز خرید باید به این نکته توجه شود که در نزدیک ترین مسیر به کارگاه تولیدی مبلمان تحت قرارداد واقع شده باشد تا دریافت سفارشات در سریع ترین زمان انجام شود.

 • معمولاً بهترین مرکز خرید مبل شیراز دارای متراژ بالا و حتی چندین طبقه می باشد تا بتواند انواع بسیاری از مبلمان را در خود جای دهد و از هر لحاظ نیاز مشتریان برطرف شود. حال در مباحث بعدی چگونگی چیدمان چنین مراکز و فروشگاه هایی را شرح می دهیم.

کارکنان بهترین مرکز خرید مبل شیراز باید از چه ویژگی هایی برخوردار باشند؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در یک فروشگاه مبل فروشی به جذب مشتری و شناخته شدن آن به عنوان یکی از بهترین های شهر کمک می کند طریقه رفتار کارکنان بخش فروش و حسابداری می باشد.

 • کارکنان سعی کنند که با لحنی آرام و مثبت با مشتریان صحبت کنند و سعی نکنند با پاسخ های منفی آن ها را از فروشگاه دور کنند. برای مثال اگر یک مشتری درخواست مبلی خاص را دارد سریعاً پاسخ ندهد که نداریم بلکه در جواب بگوید در حال حاضر چنین مدلی در فروشگاه موجود نیست اما چنانچه در سری جدید محصولات وارد فروشگاه شد به شما اطلاع می دهیم و به این شکل معامله را پیش ببرند و یا مدلی دیگر که به سلیقه آنان نزدیک می باشد معرفی کنند.
 • لحن فروشنده آنقدری تند نباشد که مشتری از عملکرد خود پشیمان شود مثلا به جای بیان جمله ی امری باشد؟ می توانند بگویند چه کمکی می توانم انجام دهم؟
 • مکالمات بین مشتری و فروشنده بایستی در محدوده رسمی قرار بگیرد و از برقراری ارتباط دوستانه در دیدار ابتدایی خودداری شود
 • سوالاتی که به صورت مداوم در ذهن مشتری نقش می بندد را شناسایی کرده و پاسخ آن ها را در ذهن خود آماده داشته باشند تا در صورت پرسش مجدد بتوانند پاسخ آن را سریع بیان کنند.
 • در صورت موجه شدن با عملکرد اشتباهی پذیرای اشتباه خود باشند و با ابراز ندامت و عذرخواهی رضایت مشتری را جلب کنن.
 • پیشنهادات مثبت و منفی مشتریان را بشنوند و فعالیت های خود را برپایه آن نظرات بنا کنند و اگر نارضایتی وجود داشت در صدد رقع مشکل بر آیند.
 • اگر برای مدتی کوتاه عرضه ی کالا به تاخیر افتاد آن هم بنا به هر دلیلی لازم است با مراجعه مشتریان در آرامش کامل مشکل رخ داده را شرح دهند و از آن ها بابت بروز مشکلات عذر خواهی کنند.
 • به نیاز ها و درخواست مشتریان در سریع ترین زمان پاسخ دهند و اگر هم سفارشی داشتند اول وقت برایشان ارسال شود.
 • به اصول مشتری مداری پایبند بوده و تمامی مقررات را با دقت تمام رعایت کنند.
 • سعی کنند با رفتار مناسب احترام دو طرفه را حفظ کنند تا با این روش به اهداف خود نزدیک شوند.
 • در این زمینه نیز کارکنان وظیفه دارند با افزایش حقوق و در نظر گرفتن مزایای مناسب رضایت کارکنان را جلب کنند تا آنان نیز بتوانند با خیالی آسوده به انتظارات مشتریان پاسخ دهند. در غیر این صورت نارضایتی برای کارکنان ایجاد می شود که دیگر رغبتی برای کارکردن مناسب نمی بینند.
 • کارکنان مرکز خرید بایستی نه تنها پوشش خود را در بهترین شکل تعیین کنند بلکه باید به فضای فروشگاه نیز رسیدگی کنند و آن را در تمیز تری حالت ممکن نگهدارند.

در زمینه نورپردازی بهترین مرکز خرید مبل شیراز چه می دانید؟

از آن جایی که مبل ها وسایلی حساس هستند و ممکن است بر روی پایه آن ها خش خوردگی وجود داشته باشد و یا روکش آن ها سوراخ باشد لازم است در زیر نور بسیار قوی مورد بررسی قرار گیرند. از جهتی دیگر نورپردازی مناسب می تواند به زیبایی مبلمان بیفزاید و آن را از دید مشتری جذاب و منحصر به فرد نشان دهد. این موضوع نیز به صورت تجربی اثبات شده است؛ طی بررسی هایی مشخص شد بیشترین فروش و مشتری از آن فروشگاهی است که بهترین نورپردازی را دارد. این مورد حتی برای یک مغازه خاربار فروشی نیز صدق می کند تا جایی که مشتریان ترجیح می دهند خرید خود را از مغازه ای زیبا که در دور ترین نقطه منزل قرار دارد انجام دهند تا این که وارد دکانی تاریک و بی رنگ و رو شوند.

اما تمامی این موارد در فروشگاه های مختلف رعایت نمی شود و برخی از فروشنده ها ترجیح می دهند چون مبل ها در پذیرایی منازل قرار می گیرد نور پردازی را به گونه ای انجام دهند که جو خانه برای مشتریان تداعی شود که صد البته کاری اشتباه است و باعث می شود مشتریان از مغازه و یا فروشگاه مربوطه فراری شوند.

مرکز خرید مبل شیراز

چیدمان مراکز خرید مبل به چه شکلی انجام می گردد؟

در تمامی مراکز خرید خصوصاً بهترین مرکز خرید مبل شیراز  با توجه به طراحی ساختمان و سلیقه معماری داخلی از چندین مدل چیدمان استفاده می شود که تمامی این ها دید راحت به مبلمان و دسترسی راحت مشتریان را فراهم می آورد. انواع این چیدمان باعث می شوند مشتری در لحظه اول ورود به فروشگاه با شلوغی و درهم ریختگی مواجه نشود و ظاهر مرکز خرید تو ذوق نزند.

چیدمان شبکه ای

در چیدمان شبکه ای لازم است مرکز خرید را با کمک دیوار های کاذب به چندین بخش تقسیم کنید و سپس هر سرویس مبلمان را در کناری از دیوار قرار دهید. سپس نوبت به جذابیت هر شبکه می رسد؛ از آنجایی که هر بخش فروشگاه از دیگری جدا می شود محدودیت دکور وجود ندارد و می توان برای هر قسمت دکوراسیون متفاوتی ارائه داد. از مزایای این روش چیدمان این است که با قرار گرفتن مبل ها در گوشه و کناره ها رفت و آمد و بازدید مشتریان ساده تر می شود.

چیدمان دایره ای

چیدمان دایره ای به دلیل ان که نیاز به فضای بسیاری دارد در مراکز خرید بزرگ تنها به کار گرفته می شود. طریقه چیدمان به این روش اینگونه است که از یک سمت چیدن مبل به شکل دایره ای آغاز می شود و در سمت دیگر که به درب خروجی ختم می شود به اتمام می رسد. یکی از مزایای چیدمان دایره ای این است که  تمامی کالاهای موجود در فروشگاه طی یک نگاه از دید مشتری عبور می کند و انتخاب را برای آنان ساده تر می کند.

چیدمان آزاد

این مدل چیدمان  طبق قانون خاصی نیست و فروشنده می تواند به آن شکل که مایل است مبلمان را قرار دهد. در این روش چیدمان ممکن است هیچگونه راه رویی مشاهده نشود و مشتریان بتوانند به هر سو که می خواهند بروند

سرعت گیر

درست در زمانی که مشتریان گرم صحبت و تماشای کالاها هستند و خیلی سریع آن ها را از نظر می گذرانند بهتر است بر سر راه آنان یک کالای با تخفیف ویژه و یا یک ابزار دکوری جالب قرار دهید و سرعت عبور و مرور آن ها را به این طریق کنترل نمایید تا ذهنشان برای ادامه مسیر آرام شود.

تردد مشتریان

راهرو های میان هر دست مبلمان باید به گونه ای باشد که دو و یا چند مشتری بتوانند از آن عبور کنند تا در زمان هایی که برخی از مشتریان جذب تماشای یک کالا می شوند مسیر برای آنان مسدود نشود و باقی افراد حاضر بتوانند به راحتی بازدید خود را از فروشگاه ادامه دهند.

پیشخوان فروشگاه

در زمینه محل قرار گیری پیشخوان لازم است بدانید که این بخش از فروشگاه باید محلی دنج و جدا قرار داشته باشد تا محدودیتی برای جای گیری کالاها و بازدید مشتریان ایجاد نکند. همچنین لازم است پیشخوان در نزدیکی درب مرکز خرید باشد تا کارکنان بتوانند از رفت و آمد مشتریان اطلاع یابند.

تعیین محل استراحت

تعیین کردن محلی برای استراحت در هر مکانی واجب است برخی از سالمندان توانایی ایستادن در مدت زمان طولانی را ندارند و یا کسی ممکن است پایش دچار پیچ خوردگی شود و بخواهد مدتی را در جایی بنشیند. بنابراین بهترین مراکز خرید در شیراز دارای مکانی دنج برای استراحت مشتریان می باشند و در این میان امنیت آنان را نیز تضمین می کنند.

 

امتیاز بدید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Button